Чи можна маленьким дітям дивитися телевізор?

До цих пір йдуть суперечки серед педіатрів та батьків про користь і шкоду телевізора для маленьких дітей? Численні дослідження дають різні результати, але всі фахівці сходяться в одній думці – ніякої користі дітям телевізор не приносить.

deti-i-televizor-palchik-500x310До чого може призвести згубна пристрасть до перегляду телевізора з раннього дитинства?

 

  • Затримка мовного розвитку. Це пов’язано швидше з тим, що при постійному перегляді телевізора навіть у фоновому режимі мама менше розмовляє з малюком. Як наслідок, малюк пізніше починає говорити і словниковий запас його більш убогий, ніж в однолітків, які не мали справи з телевізором.
  • Порушення зору. При перегляді телевізора очі перевтомлюються, знижується частота моргання, що незмінно призводить у подальшому до проблем із зором.
  • Вплив на нервову систему. Часта зміна картинок на екрані створює сильне навантаження на ще незміцнілу нервову систему малюка. Він може відчувати страхи, проблеми зі сном, порушення пам’яті і уваги.
  • Гіподинамія і, як наслідок, проблеми із зайвою вагою. Адже замість пробіжок по будинку малюк годинами сидить перед екраном.

Часто батьки вдаються до допомоги блакитного екрана, коли їм потрібно відволікти малюка і зайнятися домашніми справами. Ця практика часто переростає у звичку, і малюк може почати влаштовувати істерики, якщо йому не включають улюблений мультфільм. Чим же замінити перегляд телепередач?

До речі, интернет магазин Шымкент допоможе вам у виборі якісного телевізора за доступною ціною!

Головне правило: дитина повинна бути зайнята чимось цікавим, тоді вона просто не згадає про телевізор.
Гуляйте на вулиці, чим більше – тим краще. Якщо у вас є свій двір, нехай малюк допомагає, наприклад, поллє квіти. Якщо у вас квартира, йдіть на дитячий майданчик, нехай просто грається в піску.

Читайте книги. Навіть якщо він не сидить у вас на колінах, а ходить по кімнаті, такий фон вже точно корисніший, ніж телевізор.

Малюйте – олівцями, фарбами на папері, борошном чи крупою на столі.

Спілкуйтеся з малюком, розказуйте про все, що ви робите. Це не тільки відволікає його від мультиків, але і буде розвивати його мову.

Звичайно, буває так, що вам дуже потрібно зайняти дитину хвилин на 10-15, щоб поїсти, а поруч немає нікого, хто міг би доглянути за малюком. Увімкніть йому коротке відео і займіться справою. Головне, щоб така практика не увійшла у звичку.

Отже, на питання, чи можна маленькій дитині дивитися телевізор, однозначно можна відповісти – ні! Бувають особливі випадки, коли можна зробити виняток. Але ніколи не дозволяйте телевізору замінювати живе спілкування з мамою.