Чи може наступити вагітність відразу після місячних?

В даний час багато жінок задаються питанням, чи можна завагітніти відразу після місячних. Звичайно ж, це цілком можливо. Але цьому сприяє кілька причин.

kakie-dni-posle-mesyachnyx-mozhet-nastupit-beremennost-2Дуже мало жінок знають про те, що сперматозоїди, потрапляючи в піхву, долають дуже великий і довгий шлях, перш ніж досягнути дозрілої яйцеклітини. Сперматозоїди не втрачають своєї життєздатності впродовж цілого тижня. Але в той же час жіноча яйцеклітина придатна для запліднення протягом лише однієї доби.

 
Коли можна завагітніти після місячних?

Варто зауважити, що в сучасний час практично у кожної жінки спостерігається порушення місячних. Тому лікарям, як і самим жінкам, які цікавляться, чи може наступити вагітність відразу після місячних, часом буває дуже складно провести визначення моменту овуляції. Варто зауважити, що в цьому випадку яйцеклітина може бути запліднена в будь-який день циклу.

Є ряд причин, які впливають на вагітність жінок відразу після місячних:

Дуже короткий цикл менструації. У тому випадку якщо тривалість циклу становить менше двадцяти днів, то овуляція відбувається, як правило, в будь-який день після менструації. В маткових трубах протягом повних семи діб зберігається активність сперматозоїдів, які потрапили в неї.
Тривалі місячні. Жінка, у якої місячні проходять протягом більше семи днів може завагітніти після закінчення менструації. Це пов’язано з тим, що після менструації яйцеклітина повністю дозріває і готова до запліднення.
•Нерегулярність проходження місячних. У жінок з такими відхиленнями яйцеклітина дозріває в різні дні. Саме тому яйцеклітина може дозріти під час проходження менструації або після її закінчення.
Спонтанна овуляція. При такому положенні справ в жіночому організмі в період місячних дозріває кілька яйцеклітин одночасно. Як правило такий феномен є досить рідкісним і сучасна гінекологія не до кінця його змогла вивчити.

Всі ці фактори можуть призвести до того, що жінка, яка впевнена в тому, що повністю захищена від вагітності, несподівано для себе вагітніє.