Чи може голодування бути лікувальною процедурою?

Лікувальне голодування є добре обдуманою, поставленою метою оздоровлення та очищення організму, а не легковажнлю відмова від їжі. Голодування в оздоровчих цілях складається з трьох періодів: підготовка до голоду, сам голод і збалансоване відновлення організму після голоду. Багато лікарів стверджують, що при голодуванні організм починає сам себе лікувати і відновлювати. Організм позбавляється від шкідливих токсинів і починає зовсім по-новому функціонувати. Результат голодування грандіозний: крім здорового і міцного організму можна скинути пару непотрібних кг.

fridge-1140x822Так як же і за рахунок чого з’являється оздоровчий ефект? Під час правильного голодування відбувається усунення непотрібних тканин, токсинів, нечистот, які скупчуються в тілі людини під час життєдіяльності. Саме ця утилізація сприяє відновленню здорової структури системи органів і тканини. До того ж, під час голодування травна система відпочиває від навантажень, що також сприяє додатковому очищенню. Даним процесом можна запобігти появі багатьох хвороб: проблемам з серцем, шлунком, кишечником, нирками, печінкою і т. д. За рахунок голодування сповільнюється процес старіння, поліпшується пам’ять і працездатність. Тому таку процедуру можна і потрібно використовувати людям передпенсійного віку.

Грамотний підхід до лікувального голодування проводять у санаторіях, а також інших спеціалізованих закладах. Перед початком голодування потрібно проконсультуватися з лікарем, який складе план і меню входу і виходу з голодування. Самостійно цю процедуру краще не пробувати, або ж взяти короткий проміжок часу — 3 дні. За цей час в організмі колосально нічого не станеться, піде невелика кількість ваги, утилізуються різні відходи. Однак, довге лікування повинно фіксуватися лікарем і проводитися в санаторіях або стаціонарних відділеннях.

Однак у цієї методики є і свої мінуси:

 

  • Високий ризик померти при невиявленому цукровому діабеті.
  • Велика кількість стресу.
  • Запаморочення, потемніння в очах, нудота, головний біль.
  • Велика частина ваги, втрачена при голодуванні — це м’язова маса.
  • Можлива поява різних проблем з опорно-руховою системою.
  • Після голодування організму складно відновити колишню функціональність.

До того ж, у голодування є велика кількість протипоказань. Наприклад, ні в якому разі не можна голодувати людям при цукровому діабеті, онкологічних захворюваннях, при проблемах з печінкою, серцем і кров’ю, при нестачі ваги і різних розладах харчової поведінки.

До лікувального голодування потрібно підходити дуже обережно. Не можна просто бездумно брати і відмовлятися від їжі. Обов’язково варто дотримуватися і виконувати рекомендації під час даного оздоровлюючого процесу. Голодування — це складний вибір і контроль емоцій і дій. Але, незважаючи на різні перешкоди, цю процедуру варто випробувати на собі при відсутності протипоказань. Тому вкрай рекомендуємо лікування починати під наглядом фахівців.