Четвертий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На четвертому тижні вагітності ембріон складається вже з трьох окремих шарів. Внутрішній шар, званий ентодермою, буде розвиватися в майбутньому в травний тракт, легені та печінку. Середній шар, званий мезодермою, перетворюється в м’язи, кістки, нирки, статеві органи і серце. І нарешті, третій шар, ектодерма — це зовнішній шар, який створить тканини органів, таких як очі, шкіра, волосся, і нервову систему.

89add1f3480bc051f58aa11381075e53Гормони, що виробляються дитиною, можуть викликати перші симптоми вагітності, однак вони дуже слабкі. Це ті зміни, які нагадують передменструальний синдром (збільшення грудей, зміна настрою, втома, нудота, зміна смакових пріоритетів тощо).

Тест на визначення вагітності вже буде позитивним, оскільки ембріон виробляє хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), гормон вагітності. Настав момент відвідати гінеколога, який при обстеженні побачить пов’язані з вагітністю зміни форми і розміру матки і зміни в слизовій оболонці піхви. Після огляду лікар зробить необхідні рекомендації, до яких варто прислухатися і дотримуватися їх. Не варто нехтувати порадами фахівця, адже через неправильне ставлення до свого здоров’я може постраждати малюк. І правильне харчування в цих рекомендаціях займає одну з головних позицій.

Якщо жінка дотримувалася збалансованого і вітамінізованого харчування до зачаття, то під час вагітності потрібно буде внести лише деякі зміни. Але це не означає, що потрібно їсти більше (за двох), харчування має бути правильним і якісним. Щоденна потреба в калоріях збільшиться тільки після 20 тижня вагітності і всього лише до 200-300 ккал / день.

Крім правильних продуктів харчування потрібно уважно і правильно їх готувати. Ретельно прожарювати рибу і м’ясо, ретельно мити овочі та фрукти, це потрібно робити ще з першого тижня. Оскільки в неякісно обробленій їжі можуть міститися різноманітні палички, бактерії та інфекції, які можуть принести шкоду здоров’ю не тільки мами, але і малюка. А деякі з них (бактерії лістерії, токсоплазмоз) можуть призвести до викидня (спонтанного аборту) або народження мертвої дитини.