Час і тривалість ідеального тренування

Питання інтенсивності тренувань надзвичайно актуальне як для новачків, так і для багаторічних шанувальників спортивних залів. Якщо перших цікавить, як швидкими темпами досягти запланованого, то проблемою для інших є постійне поліпшення результату. Вчені довели, що надмірні силові навантаження, що перевищують 14 годин на місяць, згубно впливають на здоров’я. Як же знайти золоту середину в процесі створення ідеальних пропорцій?

0e3b973f1b53852dcef5d532a91f4498Оптимальна тривалість заняття в залі

Недавні дослідження вчених прирівняли надмірні навантаження до гіподинамії. Виявилося, що якщо час тренувань в місяць перевищував 14 годин, в організмі спостерігалися патологічні зміни: запальні процеси, травми і розтягування. У той же час ті, хто займався не більше 12 годин на місяць, демонстрували не тільки вражаючі спортивні результати, а й відмінний настрій і самопочуття.

Тривалість тренування залежить від поставленої мети, віку, досвіду роботи в залі. Тренування для набору маси в середньому триває близько однієї — півтори години. При виборі тривалості відіграє велику роль і загальний стаж занять в залі. Початківці повинні займатися до 2 годин. Це пов’язано з широкою спеціалізацією заняття. У той же час для професіоналів час тренування може обмежуватися 40-60 хвилинами, за які виконуються вузькоспеціалізовані вправи, наприклад по накачиванню м’язів рук.

Оптимальним за часом тренуванням для позбавлення від жирових складок вважається 60 хвилин інтенсиву. Цей час був обчисленим вченими. Тільки після 30 хвилин активних занять в залі прискорюється процес метаболізму. На 40-60 хвилині заняття відбувається активне спалювання жирових відкладень.

Оптимальний час для занять в залі

Крім тривалості тренування на її результат впливає і час, коли проводиться робота. Для людей різних вікових груп цей показник буде істотно різнитися. Головним фактором при виборі часу відвідування залу повинні стати готовність організму до навантажень.

Прийнято вважати, що найкращий час для чоловіків — ранковий. Це обумовлено знаннями вчених про активність чоловічих гормонів. З 8 до 11 ранку тренування для поліпшення рельєфу, підвищення силових показників будуть більш результативними і продуктивними. Однак графік роботи не завжди дозволяє почати день з тренування в залі. Ефективними вважаються і заняття після 19 вечора.

Для жінок найбільш продуктивним часом є два проміжку м’язової активності. Перший припадає на 11-15 години, другий — з 18 до 21 години. Дотримання цих рекомендацій дозволить зробити навантаження в залі більш результативними.