Чай і кава: що є кориснішим для нашого організму?

Чай і кава — це найпопулярніші напої. Їх п’ють практично в усьому світі, а багато людей вже не уявляють свій ранок без горнятка чаю або кави. Однак, суперечки про те, що корисніше для нашого організму ведуться вже не одне століття. Деякі люди стверджують, що однозначно чай, а інші навпаки, говорять, що кава. На щастя вчені вже провели безліч досліджень і можемо оперувати виключно сухими фактами. Що ж, давайте спробуємо розібратися в даному питанні.

1_eazXEL0BFbNaJggQmD0GoAОтже, по-перше, потрібно зрозуміти, що сортів чаю зараз багато. Вони розрізняються не тільки за смаком і ароматом, але ще і за своїм складом. У даній статті ми візьмемо усереднені дані. Як правило, в чаї можна знайти такі життєво важливі вітаміни, як Р, С, Е. Крім цього, можна знайти калій і природний фтор. Всі ці елементи є необхідними для повноцінного функціонування всього організму.

У каві також є корисні речовини. Наприклад, амінокислоти, вуглеводи і мінерали. Завдяки їм можна знизити ризик інфаркту, причому в значній мірі. Крім цього, кава допомагає запобігти виникненню діабету і раку. Ще одна незаперечна перевага кави полягає в тому, що воно підвищує уважність, стимулює розумову діяльність і фізичну активність. Тобто іншими словами кава підійде, як для спортсменів, так і для офісних працівників. Але, в хорошому чаї також міститься кофеїн. Звичайно, його кількість там на порядок менша.

В середньому одна чашка чаю містить на третину кофеїну. Проте, завдяки великій кількості антиоксидантів чай заспокоює нервову систему і покращує сон. Але, пити каву перед сном не рекомендується. До речі, не можна не згадати і той факт, що в чаї міститься досить велика кількість катехінів. Ці речовини допомагають знизити рівень холестерину в крові, а також зняти стрес і втому.

Підводячи підсумки можна сказати, що кожен напій по-своєму корисний. Кава, рівно, як і чай має свої переваги та особливості. Просто вибирайте той напій, який здасться вам більш відповідним.