Бути мамою страшно? Частина 3

Страх пологів, або, точніше, страх болю — присутній, починаючи з другої половини вагітності практично у всіх жінок. Якщо підійти до питання об’єктивно, то страх цей, швидше за все, походить від незнання або нерозуміння всього процесу. Побороти його допоможуть курси для майбутніх мам, де фахівці грамотно і об’єктивно розкажуть про кожен етап пологового процесу. В кінцевому підсумку, займіться аутотренінгом, хочете бути такою ж сильною, як ваша мама і бабуся — ласкаво просимо в пологове відділення!

frustrated-mother

На тлі всіх перерахованих вище страхів може виникнути і ще один — страх бути поганою мамою. Саме він підбиває майбутніх мам годинами просиджувати на форумах, присвячених розвитку і вихованню дітей. Заручившись підтримкою різних жінок замість того, щоб робити те, що хочеться, вагітна жінка з тугою в очах в певні години слухає класичну музику або дивиться «правильні» фільми. Тут варто задуматися, а чи завжди терміни «хороша» і «любляча» означають «правильна» і «ідеальна». Найчастіше «правильні» стандарти нам кимось нав’язані, а для гармонійного розвитку вашої дитини досить оточити її турботою і любов’ю, а не дорогими іграшками.

Крім цих «типових страхів» список можна доповнити страхом втрати кар’єру, розладу сімейних відносин, втрати фігури і багато інших «приватних» страхів, які буквально переслідують вагітну жінку. Однак варто згадати, що материнство — природне призначення жінки. Які б страхи і сумніви не були у вашій голові протягом усього терміну вагітності, пам’ятайте, що нічого немає на світі зворушливішого і дорожчого, ніж усмішка вашого малюка, ви у нього — єдина! Чим спокійнішою буде мама, тим спокійнішою буде і її дитина!