Буряк для жіночого здоров’я і краси

Буряк є трав’янистою дворічною рослиною з родини лободових. Цвіте він весь літній період (червень-серпень), а коренеплоди готові вже до вересня. Буряк буває трьох сортів: столовий, цукровий та кормовий. Дуже корисний для жіночого здоров’я столовий буряк. Він низькокалорійний і використовується не тільки як засіб, що знижує вагу, але і як загальнозміцнюючий. І тому буряк дуже важливий для здорового харчування.

beetroot_leavesКористь буряків

Правильно приготовлений продукт незамінний для людини, яка веде здоровий спосіб життя. Буряк багатий кварцем, і тому застосовується для запобігання захворювань шкіри, кісток і судин. Він усуває токсини з організму і є потужним антиоксидантом (стримує зростання доброякісних/злоякісних пухлин).

Буряк запобігає лейкемії та анемії, підвищує гемоглобін і бере участь в процесах кровотворення. Також він стимулює мозок, очищає печінку, кров і нирки, виводить токсини, має судинорозширювальний і заспокійливий ефект. Незамінний буряк для жіночого організму, адже фолієва кислота, яка в ньому міститься створює нові клітини.

Як правильно варити буряк?

Для варіння вибирайте тонкошкірі і подовжені коренеплоди. Після закипання води, додайте ложку олії, а саму буряк ретельно помийте зі щіткою. Ні чистити, ні відрізати хвіст не треба, в цьому випадку витече сік. Воду не соліть, а щоб прибрати запах, варіть буряк з скоринкою хліба. Щоб овоч зберіг свій яскравий колір, додайте ложку оцту. Зварений і почищений буряк не повинен зберігатися на повітрі, це руйнує вітамін С.

Буряк не боїться варіння, і зберігає після нього всі корисні речовини. Бо головна його цінність в мінеральних солях та вітамінах групи В, а вони не втрачають своїх властивостей при нагріванні.

Буряковий сік

Це відмінний спосіб очистити печінку, нирки, кишечник і кров, але слід пити його поступово, і бажано спочатку змішати його з морквяним соком. Випита за один прийом склянка чистого бурякового соку може викликати нудоту і запаморочення. А якщо змішати його з морквяним соком, поступово збільшуючи кількість, він призведе до бажаного ефекту.