Бунт проти гламуру: гранж. Частина 1

Провокація, зухвалість, свобода – стиль, що вирвався з гардеробів рок-зірок і відправився дефілювати по подіумах модних столиць. Стати впевненішою, сміливішою можна, змінивши гламур, бунтарським і безкомпромісним гранжем.

image0131Прабатьківщина стилю — Північна Америка початку дев’яностих. У той час на сонячних авеню з’явилися молоді люди в поношеному одязі із шкіри, сорочках в клітку і рваних джинсах.

Втомившись від незрозумілої, нудної моди останнього часу, нестабільної економіки, культу матеріальних цінностей, молодь зробила прорив в черговій культурній революції.

Відправним пунктом був момент – музика в стилі grunge — дуже агресивна, гучна та зухвала. Порівнюючи її з іншими напрямками року, вона була досить позбавленою смаку. Музиканти виступали на концертах у своєму повсякденному, зім’ятому або старому одязі, уникаючи шику та блиску. Може завдяки цьому вона піднялася на верхівки різних хіт-парадів і заполонила собою все американські клуби.

Це дало назву цілому стилю, який закликав відвернутися від зовнішньої розкоші і порожнього блиску, на користь духовних цінностей. Хоча напрямок панків і хіпі чимось схожі, гранж став єдиним і неповторним, завдяки відмінним рисам: светри об’ємного в’язання, чоловічі сорочки з фланелі, потерті джинси, джинсові сарафани і комбінезони, кеди, старе на вигляд взуття, асиметрія в речах, безліч заклепок і латочок.

Гранж заявив – найголовніше в душі, а не в речах.

Свіжий приплив підкорив своєю невимушеністю художників подіуму. В 1993 році Марк Джейкобс випустив на подіум моделей у сорочках з картатої фланелі, в порваних джинсах та грубому взутті. У цього стилю з’явилося багато любителів в Америці та Західній Європі. Починаючи з того показу і досі модельєри періодично дражнять гламурних модників, кошлатими образами.