Будуємо дерев’яний будинок

Будівництво дерев’яного будинку своїми руками не такий вже і міф. Все це цілком здійсненно, якщо поставити собі мету і набити руку в майстерності. Дерево — ідеальний матеріал для будівництва житла, адже такі будинки при належному догляді служать сотнями років. Будинки з дерева бувають з колод, брусові і каркасні, можуть бути виконані з необробленого дерева, або доведені до ідеальної гладкості. 

d639c28c819ed3e09323eb3b94769d15Перше, на що необхідно звернути увагу при будівництві — це правильний підбір матеріалу. Для цього варто ознайомитися з описами тієї чи іншої деревини, дізнатися її мінуси і плюси. Так, наприклад, сосна є максимально доступною за ціною і має високі технічні характеристики, кедр ж досить дорогий і складний в транспортуванні, як і модрина, проте важко запалюється; тополя, модрина і ялиця виділяються красою, але досить крихкі. Для того, щоб полегшити собі непросту задачу вибору, краще, все ж, скористатися послугами архітекторів.

Відмінною рисою дерев’яних будинків є простота їх будівництва. Початковим етапом будівництва, звичайно, буде заливка фундаменту. Він різниться на стовпчастий і стрічковий. Стовпчастий фундамент підходить для мерзлого ґрунту, але робить неможливим облаштування підвальних приміщень. Стрічковий ж, в свою чергу, забезпечить гідроізоляцію і захистить фундамент від розмивання. При цьому, в ньому без труднощів  допускається наявність підвалу.

Каркасний деревянный дом обійдеться значно дешевше, ніж будівництво з цільної колоди. Для такої будови необхідно встановити дві стіни з повітряним прошарком між ними для заповнення простору утеплювачем. На утеплювач цілком і повністю лягає відповідальність за тепло в приміщенні. Ретельну увагу слід приділити облицювальному матеріалу фасаду. Він повинен бути волого- і термостійким.

При будівництві з бруса слід встановлювати його впритул, приділяючи особливу увагу кутам. Необхідно також додатково посилити будову дошками зсередини. Так як температурні перепади змінюють параметри дерева, час від часу будинок потребуватиме коригування.

Дахи і стелі встановлюються в самому кінці. Перекриття даху здійснюється за допомогою балок, покрівля — з будь-якого матеріалу при додатковому утепленні. Підлоги і обробка здійснюються відповідно до бажань господаря.