Боязнь темряви у дітей

Майже всі діти бояться темряви. Найчастіше цей страх розвивається у дітей у віці від 2 до 5 років, а саме цей період дуже важливий в рості і розвитку дитини. Часто страх перед темрявою виникає в результаті будь-яких подій в житті малюка.Дитина починає вести себе по-іншому. Якщо раніше вона спокійно реагувала на вимикання світла, то потім раптом починає просити, щоб світло залишали включеним або двері в кімнату не закривали.

Girl Afraid in Bed ca. 2001

Girl Afraid in Bed ca. 2001

Дитина може прокидатися серед ночі і лякатися темряви. Уява малюка почне малювати йому картини, які лякають його. Цілком імовірно, що він розповість батькам про те, чого боїться або зізнається, що темрява його лякає.

Навіть якщо батьки всіляко захищали свою дитину від страшних речей, історій або казок, на кшталт «Вовка і сімох козенят». Але казки лише підживлюють уяву малюка, в основі страхів може лежати що завгодно, навіть тіні на стіні і шум за вікном.

Батьки можуть зробити кілька дій, щоб забезпечити своїй дитині здоровий і спокійний сон. Нічого страшного немає в тому, якщо малюк деякий час буде спати з увімкненим в кімнаті світлом. Коли він прокинеться посеред ночі, то відразу зрозуміє, що знаходиться вдома, в своєму ліжку. Це допоможе йому швидше заспокоїтися і знову заснути. Є ще один незаперечний плюс в освітленості дитячої кімнати: коли малюк вже обходиться без підгузників, він може самостійно знайти горщик, а в темряві йому це буде зробити набагато складніше. Тим не менш, світло в дитячій кімнаті має бути слабким, досить нічника. По закінченні періоду страхів дитину слід привчати вимикати світло на ніч. Так малюк краще орієнтуватиметься в денних і нічних інтервалах. По мірі дорослішання, дитина, швидше за все, вже сама буде вимикати нічник, вважаючи за краще спати у темряві.

Потрібно поговорити з дитиною про її страхи. Коли дитина прокидається посеред ночі, треба брати її на руки і спробувати неодмінно заспокоїти. Можна обійти з дитиною кімнату і показати їй таким чином, що в приміщенні нікого немає. Ні в якому разі не можна піднімати дитину на сміх, усіляко жартуючи над нею. Небажано говорити з малюком про причини його страхів, лише про самиф страхи. Необхідно пояснити йому, що не тільки він боїться темряви, через цей період проходили всі, і з віком страх зникне. Батькам не можна показувати, що їх лякають страхи дитини. Потрібно говорити про те, що страхи зникнуть самі собою з часом, коли він стане сильним і великим.

В такому випадку, дитина поступово навчитися засинати в темряві. Вона буде знати, що батьки поруч і нічого поганого з нею не трапиться