Ботулотоксин проти гіпергідрозу

Естетична косметологія — не єдина сфера застосування ботоксу. Препарати на основі токсинів ботулізму застосовуються і для лікування захворювань, зокрема — гіпергідрозу, що доставляє чимало проблем естетичного характеру.

2-20-700x467 (1)У чому суть методу?

При внутрішньошкірних ін’єкціях ботулотоксин перериває ланцюжок передачі нервових імпульсів, що підвищують активність потових залоз. Ботулотоксин блокує не виділення поту, а його продукування, тому ризик розвитку запалення в області самих залоз або потовивідних проток практично виключений. Ефект помітний вже в перші дні після процедури, а максимальний результат проявляється після закінчення 10-12-ти днів. Якщо є необхідність в корекції, то вона проводиться не раніше ніж через 2 тижні після введення ботулотоксину.

Як проходить процедура?

Для досягнення кращого результату обов’язково проводиться діагностична проба, яка дозволяє визначити місця максимального виділення поту. Далі проводиться розмітка, згідно з якою водиться препарат. Поверхня шкіри обов’язково обробляється місцевим анестетиком, тому процедура проходить абсолютно безболісно.

Показання та протипоказання

Показанням до введення ботулотоксину є гіпергідроз пахв, долонь або стоп, що не піддається корекції традиційними методами. Важливо: метод застосовується лише в тому випадку, якщо підвищене потовиділення пов’язане з порушенням діяльності вегетативної нервової системи. При наявності соматичних захворювань пацієнту рекомендується пройти лікування у профільних фахівців.

Перелік протипоказань включає в себе кілька пунктів:

 

  • міастенія;
  • захворювання крові;
  • онкологічне захворювання;
  • ознаки запалення в зоні введення препарату;
  • вагітність і період годування груддю.

Максимальна результативність лікування гіпергідрозу відзначається при комплексному підході (наприклад, при комбінації ботулінотерапії з традиційними способами запобігання потовиділення). Ефект від процедури зберігається протягом 4-10-ти місяців в залежності від індивідуальних особливостей організму.