Болить голова після сніданку

Найчастіше причиною є продукти, які збуджують нервову систему.
f257ef066_300x200

Згідно досліджень близько 17% нападів головного болю викликає їжа: це шоколад, сири, кава, банани, соєвий соус та червоне вино. Однак, якщо Вас мучать регулярні головні болі, то візит до невролога відкладати не можна. Хороший невролог допоможе визначити реальну причини головних болів і переконатися, що це не наслідок якихось серйозних захворювань.

Чому це відбувається?

До групи продуктів, які можуть спровокувати не тільки звичайний головний біль, але і мігрень, належать ті, які містять тирамін. Це сири, кава, какао, шоколад, оцет, гірчиця, кетчуп, майонез, свинина, копчене м’ясо, деякі сорти риби, шпинат, квасоля, соя, селера та банани. Адже тирамін — це речовина, яка стимулює вироблення серотоніну.

Ми знаємо, що серотонін — це гормон радості і щастя, що відповідає за гарний настрій і захищає від депресії. Однак при надлишку виникає так званий серотоніновий синдром, який порушує обмін серотоніну в нервовій системі. Вона збуджується — і, як наслідок, з’являється головний біль.

Щодо кави та інших кофеїновмісних напоїв, то вони також є стимуляторами нервової системи. Якщо таке стимулювання відбувається щодня, а ще й по кілька разів, це неминуче призведе до головних болів.

Таким чином, причиною болю не є судини, не запалення — причиною є саме порушення нервової системи. У тих випадках, коли збудника багато, а адаптаційні механізми з ним не можуть впоратися (наприклад, при виснаженні нервової системи), з’являється головний біль.

І якщо про шкоду алкоголю знають всі, то чай і каву вважають звичайними напоями і вживають їх щодня. При цьому дія подразника накопичується.

До таких подразників відносять і соєвий соус. У ньому міститься глутамат натрію, що викликає головний біль. До того ж не варто забувати, що соус дуже солоний, він викликає зневоднення — одну з основних причин головного болю.

Зауважимо, що всі зазначені продукти можна вживати, але не систематично. Скажімо, кава — напій не на кожен день. Як і чай. Вони виснажують нервову систему.