Болі у плечовому суглобі: причини і наслідки

Тільки у плечового суглоба є можливість рухатися з такою великою амплітудою рухів, причому, в трьох площинах. Однак, така здатність іноді може стати втраченою.
933

Через біль у плечі страждають не тільки люди похилого, а й молоді люди. Особливі страждання приносять болі в правому плечовому суглобі. Вони призводять до неможливості нормального функціонування, через що виникають різні побутові незручності. Такий симптом говорить про серйозне захворювання, яке необхідно лікувати.

Причини

Найчастіше болі в плечовому суглобі починаються через надмірне фізичне навантаження. Наприклад, через тривалі тренування зі штангою або носіння тягарів. Травма може бути спортивною, коли зв’язки можуть розтягнутися або розірватися, а м’язова тканина пошкодитися. Часто причини нагадують ті, які викликають колінний артроз.

Біль у плечі може виникати через інфекційні захворювання: туберкульоз, кандидоз, хламідіоз та інші. Якщо в суглобі або оточуючих його тканинах відбувається запальний процес, то це неодмінно викличе дискомфорт.

Основні захворювання плечового суглоба

Найважливіше при болях в плечі — виявити захворювання на початковій стадії, щоб стан не став хронічним.

Від тендиніту часто страждають люди з щоденними великими фізичними навантаженнями. При цьому захворюванні сухожилля труться об кістки і в суглобі з’являється біль.

Не менш поширеним є бурсит, який також викликають часті фізичні навантаження. При цьому захворювання суглоб відрізняють великі розлади. Біль є миттєвим і різким. При бурситі набрякає суглобова сумка, навколо суглоба утворюється як би невеликий м’який мішечок.

Остеопороз виникає, якщо в кістках порушений обмін кальцію. Суглоб в такому випадку зношується швидше, тому виникає гострий хворобливий синдром.

Біль може з’явитися внаслідок тиску нервового сплетіння на підключичну артерію. Плече в результаті набрякає, рука стає слабкою і анемічною.

Якщо в підлопаткових і підключичних сухожиллях накопичуються відкладення солі, плечовий суглоб починає нестерпно боліти. Якщо відвести руку на сорок — дев’яносто градусів, біль стає або різким і нестерпним, або ниючим і глухим.

Розвиток болю з тієї чи іншої сторони обумовленим тим, правша або лівша людина. Якщо на робочу руку збільшується навантаження, пацієнт страждає від дискомфорту і больових відчуттів. Як тільки з’являються перші симптоми: біль і дискомфорт, людина намагається рівномірно розподілити навантаження на руки. Але такий метод не буде дієвим, так як захворювання вже почалося і його потрібно обов’язково лікувати.