Болі при ПМС — привід звернутися в лікарню?

ПМС — це передменструальний синдром, якому піддаються всі жінки. Але є принципова різниця проходження ПМС у кожної жінки, одна може не відчувати нічого особливого, інша ж може відчувати жахливі болі, які призводять до зниження працездатності і якості життя. Чи є болі при ПМС дзвіночком про необхідність відвідати гінеколога?

 

94002ca12d33a0743c96458059ebba77Життя жінки непросте і навіть при відсутності будь-яких загрозливих або просто неприємних факторів, кожна жінка зобов’язана відвідувати гінеколога раз в пів року. Таким чином він зуміє запобігти появі будь-яких захворювань, або вилікувати їх на перших стадіях.

Варто зауважити, що багато жінок відчувають болі при ПМС із самих перших критичних днів. Часто подібна ситуація залежить від формування стегон і тонусу м’язів. Як правило, якщо симптоматика не клінічна і не є потенційно небезпечною, період ПМС включає в себе всі основні особливості: тягнучі болі в животі та набрякання грудей. У такому разі можна також медикаментозним способом усунути особливо яскраві спазми, але якихось характерних порушень зазвичай не знаходять, хоча симптоматику такого типу все одно потрібно тримати під контролем.

Зовсім ненормальним є ПМС, яке триває кілька тижнів, тобто з періоду, коли має стартувати овуляція, починається і ПМС з болями, набуханням молочних залоз, гормональними і температурними перепадами. Подібна реакція організму часто натякає на наявність якихось інфекцій в організмі, і якщо ПМС протягом двох-трьох місяців відбувається саме так, треба бігти до лікаря.

Наступний момент вже спирається на клінічні патології. У разі, якщо при ПМС спостерігаються гострі, ріжучі болі в животі, які віддаються в одну або дві ноги, потрібно навіть не йти до лікаря, а викликати швидку. Часто такими симптомами відгукуються вже доведені до крайності репродуктивні органи.

Нормальним ПМС вважається за умови мінімальної реакції організму: пара прищів на лобі, несильні болі внизу живота, ледь помітне збільшення грудей. Якщо ви помічаєте, що від нормального показника відходьте без причин на це, треба звертатися до гінеколога.