Білий чай: різновиди, користь, правила заварювання

Білий чай робиться з тіпсів і верхнього листя чайного куща. Чим більше бруньок у складі, тим він дорожчий і смачніший. Він називається білим завдяки сріблясто-білому пушку, що покриває зібрані бутони.

ДЕ ВИРОЩУЮТЬ?

Більшість плантацій розташовано у китайській провінції Фуцзянь, на висоті від 1000 метрів та вище. Гірський клімат сприяє багатому врожаю бруньок та молодих пагонів. Деякі сорти вирощуються в Непалі, Індії та Шрі-Ланці. Проте їхній смак не має нічого спільного з традиційним китайським чаєм.

КОРИСТЬ

Правильно виготовлений белый чай містить вітаміни групи B, С, A, амінокислоти, антиоксиданти. При щоденному вживанні покращує обмін речовин, травлення та мозкову активність, нормалізує рівень цукру та холестерину, сприяють підтримці імунітету, зміцнює серцево-судинну систему, знижує артеріальний тиск, має тонізуючу дію. Також завдяки своїм антибактеріальним властивостям попереджає захворювання ротової порожнини. Через вміст кофеїну, хоч і в невеликих кількостях, протипоказаний вагітним і жінкам, що годують грудьми.

ЯК ВИБРАТИ?

Білий чай з тіпсів нагадує широкі голочки, вони вкриті сріблястим пушком, чай, що містить у складі листочки, — зеленіший, ворсинки менш виражені. Перед покупкою обов’язково дивіться на дату виготовлення: білий чай не можна зберігати більше року, він втрачає користь та смакові якості.

ПОПУЛЯРНІ СОРТИ

Найпопулярнішими є такі сорти:

 

  • Бай Хао Інь Чжень — срібні голки — елітний сорт, що виготовляється виключно з тіпсів.
  • Бай Му Дань — біла півонія — популярний сорт з незначними вкрапленнями верхніх листочків.
  • Шоу Мей — брови старця, Гун Мей — брови підношення — простіші сорти, містять бруньки з двома листками.

ПРАВИЛА ЗАВАРЮВАННЯ

Щоб розкрити всю глибину смаку та зберегти корисні властивості, до процесу заварювання потрібно підійти відповідально. Вода в ідеалі повинна бути джерельною, без сторонніх домішок, бо чай вбирає сторонні смаки, температура води — 80 С, бо молоді пагони швидше розкривають смак. В якості посуду для заварювання використовуйте чайник зі скла, кераміки або глини, якщо ви вибрали глиняний посуд, він повинен застосовуватися тільки для білого чаю.