Біле пиво: його особливості

Біле пиво, назва якого на німецькій мові звучить як «вайсбір», вже давно увійшло в наше життя, хоча багато хто стверджує, що цей сорт пива зовсім новий. Не варто лякатися назви і думати, що колір цього напою дійсно білий. Це звичайне пшеничне нефільтроване пиво золотистого кольору. Іноді в нього додають різні концентрати, трави або спеції, щоб надати йому більш цікавий смак. Деякі сорти, наприклад, варяться з додаванням апельсинової цедри, кориці, коріандру і т. д.

4 (3)Історія

Історія білого пива налічує вже понад чотириста років. Раніше майже все пиво було темним, оскільки для його виробництва застосовувався частково або повністю обсмажений солодовий ячмінь. В ті часи отримати світлий солод було практично неможливо, але коли пивовари створювали світлий напій, то назвали його weiss beer — «біле пиво», а доступно белое пиво в Новомосковске. Це підкреслювало його відмінність від звичайного темного. При цьому було неважливо, яку основу мало біле пиво (пшениця або ячмінь), а також за якою технологією воно було зварено.

Склад білого пива

До складу білого пива входять солодовий ячмінь або пшениця, дріжджі, а також різноманітні добавки, які роблять смак цього напою особливо насиченим. З давніх часів рецептура практично не змінилася, хіба що пивовари стали додавати в цей напій хміль і використовувати сучасні технології. Через додавання пшениці і трав, а також через відсутність в рецептурі процесу фільтрації біле пиво має відмінну рису — велика кількість осаду. Цей вид пива п’ється саме разом з осадом, тому що саме в ньому сконцентрований весь смак цього напою — насичений, з легкою кислинкою. Звичайно, при бажанні біле пиво можна випити і без осаду, але в такому випадку ви ризикуєте втратити свій шанс насолодитися його неповторним смаком, який так цінується любителями пива по всьому світу.