Біль під лопатками: з’ясовуємо причини і лікуємо

Уже для багатьох людей новина про хвору спину не є нонсенсом, незважаючи на їх вік. Болі в спині можуть бути де завгодно і супроводжуватися різними симптомами.
bolmezhdulopatkoyipozvonochnikomsleva_684F2C89

Проблема в тому, що у них є безліч причин. Дане явище не обійшло стороною і болі в лопатках. Як показує медична практика, існують такі типи болю в районі лопаток:

 

  • больові відчуття під лопатками;
  • больові відчуття між лопатками;
  • больові відчуття всередині лопаток.

Найчастіше вони викликані різного роду захворюваннями, навіть не пов’язаними з хребтом.

Визначають їх шляхом пошуку захворювання за симптоматикою і локалізації болю. Однак в більшості своїй слід провести повне обстеження, так як причина може виявитися куди гіршою, ніж припускають лікарі. Більше того, для правої і лівої лопатки існують свої діагнози.

Якщо біль відчувається періодами, з певною амплітудою, супроводжується блювотою, то це, безумовно, виразкова хвороба шлунка. У багатьох людей проходять больові реакції в районі лопатки, відразу ж після рясної блювоти.

Іноді біль обумовлена внутрішнім станом людини. Проблеми з психікою призводять до того, що пацієнта кидає в жар, він відчуває постійну втому. Також це позначається і на спині, а конкретно на лопатці. Якщо больові відчуття йдуть нарівні із занепокоєнням, то причиною є розлад психіки.

Біль в лопатці є одним з найнебезпечніших симптомів, якщо до цього хворий відчуває різкий біль в грудині і відчуває приступ стенокардії. Тоді причина болю не що інше, як інфаркт. При посиленні болю необхідно негайно телефонувати у швидку допомогу.

Якщо больові реакції в лопатках йдуть нарівні з болями в шиї, то причиною є шийний остеохондроз.

Банальною причиною болю є травми лопаток, отримані при неправильному стрибку або від сидіння в незручній позі.

Існує в медичній практиці явище, зване «крилоподібною лопаткою». Воно є наслідком нервових захворювань.

Лікування повинно включати в себе комплексні вправи лікувальної фізкультури. Також використовують грязелікування і прийом препаратів, що знижують потік крові і надають аналгетичну властивість на ділянку, яка болить.

Лікарі рекомендують використовувати фізіотерапію. Конкретно, використовують лазери і терапію електричним струмом. Іноді, досить просто відпочити. У більшості випадків біль викликається звичайною втомою.

Постійні болі, що тягнуть означають, що необхідно негайно звернутися до лікаря.

На закінчення можна сказати, щоб уникнути болю в лопатках необхідно проводити профілактику, займатися гімнастикою, частіше відпочивати і відвідувати лікарів як мінімум раз в 1 рік.