Безпліддя: як визначити, чому виникає?

Безпліддя — це неможливість завагітніти при регулярних спробах протягом тривалого часу. Чим воно може бути спровоковано? Таких варіантів багато, але найчастіше безпліддя виникає в результаті деяких захворювань, перенесення операцій в області малого тазу, непрохідності маткових труб, ожиріння, анорексії, постійних стресів та інше.

 

Якщо протягом тривалого періоду часу вагітність не настає, значить потрібно звернутися до фахівців. Лікування безпліддя можливо завдяки сучасній медицині.

 

 

unnamed

Як визначити безпліддя?

 
В першу чергу потрібно звернутися до гінеколога і пройти ультразвукове обстеження. У процесі дослідження ви дізнаєтеся, чи немає у вас будь-яких патологій, як влаштовані внутрішні статеві органи — в загальному, з’ясуєте причину, чому ви не можете мати дітей.

 
Якщо знадобиться більш детальний аналіз, фахівець призначить вам гістероскопію. Це означає, що лікар за допомогою спеціального приладу (гістероскопа), що має камеру, проникає в порожнину матки і проводить детальний огляд. Таким чином, можна буде побачити те, що не можна виявити при стаціонарному обстеженні або УЗД.

 
Разом з тим, щоб визначити безпліддя, може використовуватися гістеросальпінгографія, тобто обстеження маткових труб на прохідність. Спочатку в матку вводиться спеціальна речовина, а потім робляться детальні знімки, за допомогою яких можна зробити певні висновки.

 
Пройдіть аналіз гормонального фону. Він допоможе з’ясувати рівень прогестерону, андрогену, пролактину, які знаходяться в крові. Як відомо, їх недолік або надлишок може впливати на процес овуляції.

 
Протягом трьох місяців, щодня, в один і той же час вимірюйте ректальну (базальну) температуру. При цьому варто враховувати, що в період овуляції вона повинна піднятися десь на 0,4 або 0,5 градуса і до самої менструації триматися на такому ж рівні.

 
Сходіть на обстеження лапароскопії (в черевну порожнину фахівці вводять кольорову рідину). Після цього хірург за допомогою оптичного приладу оцінює прохідність цієї рідини по трубах. Таким чином, в результаті обстеження ви теж зможете отримати детальну інформацію щодо ваших внутрішніх статевих органів.