Безпечність дитячого одягу

Під час формування дитячого гардеробу потрібно особливу увагу звертати на безпечність одягу, так як багато його елементів можуть стати причиною нещасного випадку і принести шкоду здоров’ю дитини.

detskЗастібки, блискавки, гудзики

Бажано, щоб дитячий одяг застібався на блискавку або кнопки. Ґудзики не годяться, тому що, виявляючи цікавість, малюк може їх відгризти, відірвати або зламати. У кращому випадку він загубиться десь на підлозі. У гіршому — дитина може спробувати його з’їсти і поперхнеться.

Стрічки і зав’язки

Всі зав’язки на одязі повинні бути короткими, щоб карапуз не міг обмотати їх навколо своєї шиї. Якщо на кінцях стрічок є помпони, то необхідно переконатися, що дитина не зможе їх відірвати або розтріпати.

Декоративні елементи

Металеві та пластмасові прикраси на дитячому одязі повинні бути плоскими, із закругленими краями і надійно пришиті. Взагалі, на дитячому одязі немає місця приклеєним дрібницям — після першого ж прання властивості клею значно знизяться, і дрібні деталі буде простіше відірвати. Дітям до двох років не потрібно купувати речей з дрібними стразами, бісером, стеклярусом або паєтками — дитина при першому ж зручному випадку спробує їх спробувати «на зуб». Найбезпечнішою прикрасою дитячого одягу є вишивка або аплікація.

Тканина

Неякісний матеріал видно здалеку. Перше, що його видає — погане фарбування. Це теж небезпечно, адже дешеві барвники можуть стати причиною отруєння. Найкраще купувати дитині речі з натуральних матеріалів (бавовна, шерсть, ситець, шовк і т. д.) і відмовитися від синтетики. Добре зарекомендували себе італійські тканини, китайський шовк і тканини виробництва Туреччини.

Шви

Внутрішні шви не повинні бути грубими, щоб не натерти шкіру дитини. Перевірте їх на міцність. Зайві висячі нитки — ознака неякісної роботи. Зазвичай на великих фабриках, що спеціалізуються на дитячому одязі, де купують тканини оптом і працюють швачки-професіонали, проблеми з якістю пошиття і матеріалів зустрічаються набагато рідше, ніж у невідомих фірм-виробників.

Безпечним можна назвати одяг, що не має будь-яких деталей або прикрас, здатних завдати шкоди здоров’ю дитини. Проковтнутий ґудзик, порізаний об гострі прикраси пальчик і намистини в ніздрях — це те, з чим зустрічаються дитячі лікарі щодня. У вас є можливість цього уникнути!