Бавовняні тканини: види та особливості

Бавовна — тканина, що отримується з бавовнику, вважається однією з найпопулярніших. Виготовляють її в багатьох куточках планети відповідно до стандартів, але тим не менш, традиції та особливості кожної країни надають текстилю особливі властивості.

2.-Dyshashhaya-struktura-hlopchatobumazhnoj-tkani (1)Для пошиття одягу будинки моди, кравці, любителі шиття часто вибирають бавовняні тканини з Італії — вони лідирують за основними позиціями:

 

  • різноманітність дизайнерських рішень;
  • сучасні технології обробки;
  • стійкість фарбування.

Для виготовлення літніх речей купують батист, ситець, міткаль або поплін, для зимових — вельвет, шотландку, фліс, затишний трикотаж. Принти та забарвлення італійської бавовни вражають уяву: можна вибрати однотонну класику, насичені яскраві або пастельні тони, квіткові, графічні принти.

Критерії вибору бавовняної тканини:

 

  • Щільні різновиди бавовняних матеріалів добре захищають від вітру, зберігаючи тепло. З них шиють головні убори, естетичний та комфортний одяг для міста, подорожей.
  • Тканини з пухкою марлевою структурою користуються популярністю десятки років, одночасно захищають і пропускають повітря. Не вимагають прасування і добре підходять для пошиття літніх суконь, костюмів, сорочок.
  • Махрові і трикотажні різновиди відрізняються м’якістю і тактильним комфортом. Їх купують при бажанні зшити зручний домашній одяг і практичний в догляді текстиль.
  • Блискучий гладкий атлас, креп — чудове рішення для пошиття нарядних суконь, блузок, сорочок.

Не зраджуючи властивостях бавовни, а лише підтримуючи найкращі її характеристики, італійські фабрики виробляють тканини, з яких можна зшити красивий, практичний в догляді одяг на будь-який випадок.