Автокрісло, як незамінний помічник на дорозі

Без сумніву, будь-який грамотний і досвідчений водій розуміє, що на першому місці завжди стоїть безпека пасажирів. А в тому випадку, якщо пасажир — маленька дитина, відповідальність зростає. Згідно зі статистичними даними, тільки спеціальні пристосування, а якщо точніше — дитяче автокрісло — дозволяє зберегти здоров’я і навіть життя малюка під час ДТП. У даній статті будуть розглянуті основні види автокрісел, а також принципи правильного вибору цього важливого пристосування для забезпечення безпеки дитини.

До речі, вам може знадобитися якісна зимняя резина для вашого автомобіля, яку потрібно придбати ще перед зимовим сезоном.

1432269345_avtokresloЩо таке автокрісло?

Автокрісло представляє собою спеціальний пристрій для надійного фіксування дитиною під час їзди в автомобілі. Слід зазначити, що у багатьох країнах, перевезення дітей без автокрісел заборонене законом, а порушення цієї вивмоги може призвести до солідного штрафу. Однак придбати дитяче автокрісло потрібно не тільки для дотримання правил дорожнього руху, а й для забезпечення малюкові належного ступеня безпеки, оскільки при сильному і різкому гальмуванні, занесенні автомобіля або аварії найсильніше постраждає дитина, а від різних непередбачених ситуацій на дорозі не може бути застрахований навіть досвідчений водій.

Деякі батьки вважають за краще пристібати малюка просто звичайним ременями безпеки, але маленьку дитину надійно зафіксувати з їхньою допомогою практично неможливо, тому що вони розраховані на певні фізичні параметри саме дорослого пасажира.

Слід зазначити, що користуватися дитячим автокріслом необхідно до того моменту, поки дитині не виповниться 12 років, або ж поки її вага не досягне 36 кг, а зріст — 1,5 метрів.

Види автокрісел

Дитячі автокрісла на сучасному ринку представлені п’ятьма групами різних дитячих автокрісел в залежності від віку, ваги і зросту малюка.

0 — вироби для новонароджених, які не вміють поки самостійно сидіти. За великим рахунком, це автолюльки зі спеціальними кріпильними ременями для фіксування на задньому сидінні автомобіля і широким м’яким ременем безпеки для малюка.

0 + — моделі, які представляють собою автокрісла-перенесення. Їх можна встановлювати і на задньому, і на передньому сидінні машини. Такі вироби можна використовувати не тільки як автокрісло, але як люльку, перенесення і навіть стільчик для годування.

1 — вироби більш складної конструкції, що нагадують пластикову «мильницю» на міцному каркасі. Вони мають кілька положень нахилу спинки окремо для сидіння і для сну, встановлюються по ходу руху на задньому сидінні авто.

2 — конструкції, призначені для плавного переходу від фіксування малюка внутрішніми ременями безпеки до штатних ременів автомобіля. У міру дорослішання малюка спинку конструкції можна буде зняти, залишивши лише сидіння, яке встановлюється на задньому сидінні машини по ходу руху.

3 — вироби, які представляють собою спеціальне сидіння-підкладку для дітей старшого віку. Для фіксації використовуються тільки штатні автомобільні ремені.

Безпека понад усе

При виборі відповідного автокрісла, важливо віддавати перевагу максимально безпечному і якісному виробу, який відповідає вазі і росту малюка, а також не викликає у дитини дискомфорту під час експлуатації.

Слід звертати увагу на наявність / відсутність знака ECE R44 / 03 на виробі, який підтверджує відповідність товару європейським стандартам безпеки, а також те, що модель пройшла всі необхідні перевірки.

Що стосується внутрішніх ременів безпеки тієї чи іншої моделі, то краще за все себе зарекомендували Y-образні і п’ятиточкові ремені, які здатні вберегти дитину від отримання травм черевної порожнини і хребта. А пряжки-замки конструкції повинні бути надійними і міцними — такими, щоб малюк не міг їх розстебнути самостійно.

Бажано, щоб обраний виріб було оснащено додатковим бічним захистом шиї, плечей і голови, що дозволить уберегти дитину від отримання травм при бічному ударі.

І, нарешті, настійно не рекомендується купувати дитячі автокрісла, що були у використанні, так як перевірити, побував виріб в ДТП, практично неможливо. Разом з тим, якщо була навіть незначна аварія, конструкція, найімовірніше, деформувалася, а тому вже не зможе належним чином захищати малюка від травм внаслідок втрати певних експлуатаційних якостей.

Що ж стосується вартості, то вибирати максимально дешевий виріб не варто, оскільки економлячи на цій покупці, ви економите на здоров’ї і безпеці власної дитини. Краще вибирати вироби хоча б середньої цінової категорії і в ідеалі — виробництва відомих і добре зарекомендованих брендів.