Авангардний стиль одягу

Цей стиль розірвав загальноприйняті рамки, які раніше здавалися неприступними. Різні дизайнери і модельєри знайшли в цьому стилі спосіб показати людям своє світовідчуття.

235Авангард сміливо можна назвати революцією у світі моди. Своєрідний виклик, який криється в образах, створених модельєрами. Родоначальникам авангардизму був відомий кутюр’є з Франції П’єр Карден. Створюючи свої образи, він підносив їх оточуючим, як оригінальні твори сучасного мистецтва.

Авангард в даний час розділився на три напрямки. Концептуалізм, однією з особливостей цього напрямку є створення фантастичних образів, різноманітної форми і, здавалося б з абсолютно невідповідних матеріалів — скла, паперу, металу та інших матеріалів. Епатажний конструктивізм, який поєднує в собі різні елементи дуже яскравого образу, які можуть суперечити один одному. Мінімалізм, що включає в себе простоту образів, одноколірність і простоту матеріалів.

В даний час можна відзначити кілька правил авангардизму:

— незалежна від усього індивідуальність;

— екстравагантність, використання яскравих новітніх елементів, які прийняті в різноманітних модних стилях.

Цей стиль, це особистий підхід до майстерно продуманого поєднання непоєднуваних речей. При створенні образу в авангардному стилі слід користуватися теорією контрастного правила кольорів і тонів. Слід уникати надто кричущих сполучень. Характерним для авангардизму є застосування класичного гардероба, але зміненого до невпізнання. Наприклад, спідниці можуть бути на каркасі. У сукнях ж стягнутий низ може комбінуватися з пишним верхом, застосовуються різноманітні банти, помпони.