Артроз щелепного суглоба: причини, симптоми та лікування

Щелепний суглоб — це з’єднання кісток, що має рухливість і забезпечує рух нижньої щелепи. Суглоб є комбінованим, його утворюють скронева і нижньощелепна кістки. Завдяки своїй рухливості щелепу можна рухати в трьох напрямках. Найбільш поширене захворювання, яке вражає суглоб — артроз щелепного суглоба.

Artroz_chelyustnogo_sustava_simptomi_i_lechenie_zabolevaniyaПричини появи недуги

За статистикою близько 30% населення схильне до артрозу нижньої щелепи. Причому, зі збільшенням віку пацієнтів збільшується і кількість випадків захворювання. Доведено, що після 50 років це захворювання діагностується у половини хворих, а після 70 років — майже у кожного.

 

Основні причини хвороби такі:

 

 

  • порушення в роботі ендокринної системи;
  • недостатня рухова активність;
  • нераціональне харчування;
  • інфекційні захворювання;
  • інтенсивне навантаження на суглоб;
  • тривалий артрит.

Артроз — це витончення суглобового хряща, яке призводить до того, що патологія поширюється на кістки, зв’язки і навколишні м’язи. Деякий час організм намагається самостійно впоратися з недугою, регенеруючи нові клітини хрящової тканини. Коли хвороба прогресує, то цього стає недостатньо і починають перебудовуватися клітини кісток, в результаті суглоб деформується і перестає повноцінно функціонувати.

Симптоми артрозу

Тривалий час недуга може ніяк себе не проявляти, однак при перших помічених симптомах потрібно звернутися до лікаря.

 

Основні симптоми хвороби такі:

 

 

  • труднощіі з відкриванням або закриванням рота, зазвичай в ранкові години, зате протягом дня вони зникають;
  • чутний хрускіт в суглобовій сумці;
  • клацання суглоба відбуваються тільки в певному положенні;
  • поява больових відчуттів під час пережовування їжі, особливо твердої.

При пальпації під час огляду лікаря також можуть виникати хрускіт і клацання. Не відкладайте консультацію лікаря, так як запущене захворювання буде набагато важче вилікувати, хоча ортопедія має безліч методів лікування подібних хвороб.

Діагностика і лікування артрозу

Основні методи діагностики в будь — якій спеціалізованій клініці — це рентген, комп’ютерна томографія, при необхідності — рентгенографія із використанням контрастної речовини. Після обстеження лікар призначить комплексне лікування, спрямоване на усунення всіх симптомів артрозу. Воно включає в себе медикаментозну терапію, лікувальну фізкультуру і зміну режиму дня і раціону харчування.

Зміна раціону необхідна для того, щоб знизити навантаження на хворий суглоб. Їжа повинна бути не твердою і легко розжовуватися. Розпорядок дня часто має на увазі відмову від багатьох звичних справ, наприклад, співу або тривалих розмов, жування жуйки та інших. Медикаменти лікар призначає для того, щоб усунути больові симптоми.