Артеріальний тиск під час вагітності

Вплив гормональної перебудови під час вагітності на організм майбутньої матері дуже сильний. Так як навантаження на серцево-судинну систему жінки постійно зростає, дуже часто трапляються перепади артеріального тиску, які можуть загрожувати здоров’ю як самої вагітної, так і плода.

davl_niz1

Знижений тиск під час вагітності

Незначне зниження тиску під час виношування дитини може бути фізіологічно обумовленим і не позначається на стані матері і плоду. Однак різке падіння може бути загрозливим, так як це позначиться на здоров’ї обох.

При падінні тиску до досить низьких показників (90 на 60) виникають такі симптоми: млявість, підвищена сонливість, головний біль, нудота, запаморочення, навіть непритомність. Особливо небезпечною є непритомність — при падінні жінка може сильно вдаритися, в тому числі може постраждати і плід.

Причиною падіння тиску може стати голод, задуха, висока температура навколишнього середовища, різке розширення судин при прийнятті вагітною гарячої ванни або душу, перегрівання на сонці.

Жінці необхідне повноцінне і добре збалансоване харчування з високим вмістом білка, збагачене вітамінами. Потрібно добре провітрювати приміщення, особливо перед сном, не виходити на сонце без капелюха і всіляко уникати хвилювань. З меню потрібно прибрати продукти, що знижують тиск, наприклад, чай каркаде, особливо якщо є схильність до зниженого тиску або до вагітності жінка була гіпотоніком.

Підвищений тиск під час вагітності

Підвищення тиску часто відзначається в другому і третьому триместрі вагітності. Його причиною може бути збільшення об’єму циркулюючої в організмі крові, а також токсикоз, прееклампсія та інші стани, які загрожують здоров’ю і навіть життю вагітної і плода.

Ситуацію ускладнює той факт, що вагітним заборонено приймати більшість лікарських препаратів, що знижують артеріальний тиск. Їх використання можливе тільки за приписом лікаря в тих випадках, коли очікувана користь від застосування ліків перевищує можливу шкоду для жінки і плоду.

Підвищення тиску у вагітної можуть спровокувати і різні зовнішні чинники — висока температура повітря, хвилювання, перенапруження, сильне навантаження. Щоб уникнути неприємних наслідків, вагітній потрібно намагатися уникати всіх травмуючих факторів і берегти себе від переживань і стресів. Рідні та близькі повинні створити для майбутньої матері максимально спокійну і затишну атмосферу.