Апітерапія: профілактика захворювань за допомогою продуктів бджільництва

У двадцять першому столітті, незважаючи на безліч медикаментозних способів лікування хвороб і ультрасучасних методик, зберігають своє значення і народні методи боротьби із захворюваннями. Серед них найбільш популярною сьогодні стає апітерапія.

1771Що це за метод профілактики і лікування? Які захворювання можна лікувати за його допомогою? Постараємося відповісти на ці питання.

Апітерапією називають цілий комплекс медичних процедур із застосуванням бджіл і продуктів бджільництва. Це використання меду, прополісу, квіткового пилку, маточного молочка, воску, бджолиної отрути і т. д.

У нашій країні, це традиційний спосіб лікування, який застосовується з давніх часів. Особливо популярними є використання меду і лікування укусами бджіл, яке є дуже ефективним способом лікування багатьох недуг.

На основі натуральних компонентів виготовляють мазі, таблетки і настойки — в тому числі і засобами сучасної фармакології. Компанія, які спеціалізуються на апітерапії пропонують споживачеві різноманітні креми, головним компонентом яких є продукти бджільництва.

Які хвороби лікуються за допомогою апітерапії?

Апітерапія в першу чергу рекомендується для людей, які страждають захворюваннями нервової системи: це крайнє нервове виснаження і важкі форми неврозів. Також особливо ефективно лікуються за допомогою даного методу хвороби опорно-рухового апарату (подагра, остеохондроз, артрит, радикуліт і т. д.). Третя група захворювань — міжхребцева грижа, від якої можна позбутися завдяки тому, що отрута бджіл містить речовини, які допомагають відновити структуру хряща.

Протипоказання в застосуванні апітерапії

Єдиним протипоказанням в застосуванні цього виду лікування є індивідуальна непереносимість пацієнта до продуктів бджільництва. Як правило, це алергічна реакція на мед або бджолину отруту. Якщо така реакція спостерігалася в минулому або виникла після однократного використання будь-якого з продуктів бджільництва, то терапію слід негайно припинити.