Аналізи, які необхідно здати вагітній жінці

Будь-яка жінка, яка дізнається про те, що вона перебуває в очікуванні малюка, в першу чергу поспішає стати на облік до лікаря за місцем свого проживання. Під контролем фахівця не так хвилююче переживати своє цікаве положення з усіма його особливостями.

beremennost-analiziАле в той же час приходить хвилювання щодо іншого питання. Відразу після, як жінка стає на облік, лікарі призначають цілий перелік різноманітних аналізів. І не дивлячись на те, що більшість жінко беззаперечно роблять все, що їм сказано, деякі жінки задаються питанням про доцільність таких аналізів і про їх кількість.

Щоб підготувати морально всіх вагітних жінок до майбутнього марафону по поліклініці, потрібно розповісти, які все-таки аналізи потрібно здати. Розділимо вагітність на триместри і розберемося по порядку.

Одразу після того, як жінка стала на облік їй необхідно здати:
1. Загальний аналіз (біохімічні дослідження) крові на цукор, на антитіла і на ТОРЧ-інфекції.
2. Кров на ВІЛ та гепатити.
3. Мазок з піхви на наявність інфекцій. Але в даному випадку необхідно спілкуватися з лікарем, так як у випадку підвищеного тонусу матки є можливість відмовитися від огляду на кріслі і відповідно від здачі мазка.
4. Мазок з носа.

 

Всі вони здаються до 12 тижня.
Тепер рухаємося далі і переходимо до другого триместру і аналізів, які потрібно пройти до 22 тижня:
1. УЗД.
2. На 18 тижні проводиться скринінговий тест, заснований на результаті крові. Він виявляє можливі патології плоду на рівні хромосом.
3. Так само вже з цього періоду необхідно відвідувати фахівця кожні 2 тижні і при цьому регулярно здавати загальний аналіз сечі і кров.
4. На 22 тижні проводиться повторне УЗД, на якому подружня пара вже може дізнатися стать своєї дитини.

Переходимо до третього триместру і тих аналізів, які потрібно буде здавати в період з 32 до 35 тижденя:
1. Кров і сеча залишаються, як і раніше. Ці два аналізи жінка буде здавати аж до пологів.
2. Робиться третє УЗД.
Це все, що необхідно робити в цей непростий період.