Алкоголізм — це хвороба

Причина алкоголізму відома кожному — це регулярне вживання алкоголю. Вродженого алкоголізму не існує. Алкоголіками не народжуються, ними стають. Стати алкоголіком після однієї чарки неможливо. Після знайомства з алкоголем у людини формується своє ставлення до спиртного. Навіть якщо перше враження від спиртного негативне, не кожен надалі здатен втриматися від випивки. Це і буде визначати, наскільки людина піддається алкоголізму. Наскільки швидко виникає алкогольна залежність — залежить головним чином від індивідуальності людини.

Одні люди стають алкоголіками після чарки алкоголю, інші можуть пити місяці, треті — роки. Є думка, що багато п’ють і не спиваються. Однак це не так. Спиваються всі, хто п’є. Одним для цього потрібно більше часу, іншим — менше. Позначаються такі фактори як спадковість, нестійка психіка, захворювання голови і печінки. Біологічний захист кожної людини індивідуальний. Якщо людині доводиться поступово збільшувати дозу алкоголю, це означає, що йде процес звикання. Біологічний захист в результаті руйнується, формується алкогольна залежність на біохімічному рівні. В організмі відбуваються глибокі незворотні зміни, в результаті чого втрачається здатність контролювати споживання алкоголю.

Алкоголь за всіма основними ознаками: пристрасть, потреба в збільшенні дози, залежність — є наркотичною речовиною. Алкоголь — це єдиний офіційно дозволений державою наркотик. Він також є найнебезпечнішим наркотиком, так як найбільш поширений і доступний. Більше про лікування алкоголізму івано-франківськ — за посиланням.

Кожен сам може встановити, чи є він алкоголіком. Якщо ви не можете припинити випивати, похмелитися, з’являються провали в пам’яті під час і відразу після випивки то ви алкоголік. Безпечної можна вважати таку, дозу алкоголю, при якій людина залишається тверезим. Якщо ж випивка супроводжується сп’янінням її можна вважати потенційно небезпечною.

Розрізняють три стадії алкоголізму: перша — поява потреби в спиртному, друга — необхідність в опохмелением, третя — зниження переносимості спиртного. Деградація особистості починається при першій стадії. Людина, при третій стадії алкоголізму, п’яніє від малої порції спиртного. Великі дози викликають сильне отруєння з помутнінням свідомості.

Хворий алкоголізмом ніколи не навчиться, контролювати дозу спиртного. У нього тільки два варіанти: або пити як завжди, або остаточно відмовитися від вживання алкоголю. Третього не дано. Процеси в організмі, що виникають при алкогольної залежності мають незворотний характер. Вважати себе повністю застрахованими від алкоголізму можуть тільки ті, хто зовсім не вживає спиртного.