Алергія: види, лікування, профілактика

Згідно з міжнародними статистичними даними за останні 20 років випадки виникнення алергії зросли в 3-4 рази. З її неприємними симптомами стикається кожен п’ятий житель планети. Несприятлива екологія, неправильне харчування, стрес, надмірне вживання антибіотиків — все це основні причини алергії.

allergija-na-masla-prichiny-simptomy-diagnostika-lechenijeПерш ніж приступити до лікування алергії, необхідно розібратися, що саме вашому організму спричиняє дискомфорт. Слід знати, що лікування алергії може розтягнутися на тривалий час, і ви не отримаєте бажаний результат після першої ж таблетки, прописаної вам лікарем. Алергія буває:

— дихальних шляхів;

— шкірних покривів;

— харчова алергія;

— чутливість до деяких лікарських препаратів;

— подразнення, з можливими подальшими ускладненнями, від укусів комах;

— миттєвого типу (анафилактический шок та інші види).

Найпростіший і ефективний спосіб лікування алергії — припинення контакту з можливим алергеном. Від того, наскільки швидко ви виявите вогнище вашої алергії, залежить кількість антигістамінних препаратів, і якість вашого життя в цілому. При лікуванні симптомів алергії лікарськими препаратами, важливо пам’ятати наступне:

— багато ліків мають побічні дії і протипоказання, перед їх застосуванням порадьтеся з лікарем;

— обов’язково вивчіть інструкцію на предмет взаємодії з іншими препаратами, які ви приймаєте, вони можуть бути несумісні;

— приймайте ліки в строго призначеній дозі, інакше не отримаєте належного ефекту;

— для тих, хто страждає на хронічну алергію не варто прагнути придбати дуже дешевий препарат. Не намагайтеся заощадити на своєму здоров’ї, в результаті лікування може стати більш тривалим і дорогим.

Діти схильні до алергії частіше, ніж дорослі, особливо перші п’ять років життя. У дітей лікування алергії не відрізняється від лікування у дорослих, але варто знати, що максимальний ефект можна отримати після курсу імунотерапії. Вельми корисним буде здати дітям аналізи на алергопроби, так ви заздалегідь будете знати, які продукти і алергени можуть викликати реакцію у дитини. Але слід пам’ятати, що до 4 років такі аналізи малоефективні, так як імунітет ще тільки формується.

Вагітним і годуючим мамам вкрай небезпечно займатися самолікуванням, їм протипоказані сильнодіючі лікарські препарати, їх застосування можливе лише у вкрай важких випадках.

Для профілактики алергічних реакцій дотримуйтесь чистоти в будинку, не тримайте домашніх тварин, якщо у вас алергія на шерсть, несприятливими так само можуть бути деякі види кімнатних рослин.