Алергія на солодке у дітей: вилікувати можливо!

Алергія на солодке — недуга, яка не дозволяє в повній мірі насолоджуватися «маленькими радощами життя» як у дітей, так і у дорослих. Всі продукти, які містять сахарозу, знаходяться під забороною, в іншому випадку отримаємо цілий «букет» неприємних наслідків у вигляді розладів травлення і висипань на тілі. У чому причина цього захворювання, і чи можливо його вилікувати? Відповіді на ці питання ви отримаєте в даній статті.

allergija-na-sladkoe_2_1Відзначимо, що алергія на солодке у дітей, як і будь-яка інша алергічна реакція, зачіпає імунну систему. Однак першопричиною алергічної реакції на солодке є недостатня кількість ферментів, які перетравлюють сахарозу. В результаті за перетравлення сахарози беруться абсолютно не пристосовані для цього кишкові бактерії. Вони здатні розщепити сахарозу тільки на проміжні продукти, не розщеплюючи її повністю.

На жаль, для багатьох людей «напів-сахароза» є алергеном, на який неадекватно реагує імунна система організму. Таким чином, алергія на солодке можлива при відсутності достатньої кількості відповідних ферментів, а також при неадекватній реакції імунної системи. Алергія на солодке проявляється вже через кілька хвилин після прийому продуктів, що містять сахарозу (цукру, меду, різних кондитерських виробів, в складі яких є цей низькомолекулярний вуглевод). На обличчі, грудях, руках, спині, ліктьових згинах та інших ділянках по всьому тілу з’являються червоні сверблячі висипання.

Алергія на солодке у дітей вимагає комплексного підходу в лікуванні. Спочатку потрібно виключити потрапляння алергену в організм — обмежити споживання цукру. Проводиться очищення кишечника сорбентами, щоб мінімізувати вміст алергену в травному тракті. Перший час приймати антигістамінн препарати, які блокують рецептори імунної системи. Шкірні висипання, які вже з’явилися легко лікуються протизапальними зовнішніми лікарськими засобами. Потім підвищують процеси перетравлення низькомолекулярних вуглеводів в організмі різними ферментними препаратами.