Актуальні способи привчання малюка до горщика

Малюки активно навчаються премудростям навколишнього світу, і однією з ознак їх дорослішання стає оволодіння горщиком. Однак саме собою це не відбувається. Необхідно грамотно привчити малюка до горщика. Все, що потрібно знати про цей процес, ви знайдете в даній статті.

priuchenie-k-gorshku-za-nedeluКоли потрібно привчати дитину користуватися горщиком?

Оптимальним вважається вік 1,5-2 роки. До таких цифр зводяться рекомендації педіатрів і дитячих психологів. Намагатися привчити малюка до 1 року, коли у нього відсутній свідомий контроль видільної функції — марно. До цього часу використовуються одноразові підгузники.

При цьому, варто зазначити, рекомендації досить умовні і усереднені. Одні малюки вчаться контролювати видільні процеси до 1 року, а інші — тільки до 3. Тому краще стежити за поведінкою дитини, а не цифрами. Спробуйте зробити перші спроби в 1,5 року, якщо не вийде — через місяць, якщо не буде виходити — ще через місяць, і так далі. Головне не форсувати події.

Який використовувати горщик?

Щоб привчати дитину до горщика, потрібно купити горщик. Сьогодні можна зустріти мініатюрні копії «дорослих» унітазів, музичні горщики, а також вироби, що відрізняються розмірами, формою, кольорами та іншими параметрами. Насправді, в якості першого горщика для дитини можна використовувати навіть самий звичайний, пластиковий. Так буде навіть правильніше. Для дівчаток це повинен бути круглий «приземкуватий» горщик, для хлопчиків — високі горщики.

З чого почати?

Перш за все, горщик повинен бути на виду — в кімнаті дитини. Тоді малюк зможе познайомитися з ним, посидіти на ньому, якщо захоче. Ці спроби потрібно заохочувати — хвалити дитину, а також пропонувати малюкові зробити «справу», пояснюючи йому, для чого, власне, цей горщик призначений.

Спостерігайте за малюком, коли він «ходить» в підгузники. Діти, як правило, перед тим, як сходити по-маленькому або по-великому, червоніють, намагаються піти в іншу кімнату, зупиняються, притихають, напружуються і виконують інші дії перед видільним процесом. Як тільки помітили щось подібне — зняли підгузник і підставили горщик. Привчати дитину до горщика потрібно влітку, щоб виключити дію негативних факторів (в даному випадку — холоду).