Аеробні вправи та їх вплив на організм

«Аеробний» означає той, що використовує кисень. Аеробні навантаження — це вправи на витривалість, які проводяться в невисокому темпі. Прикладом аеробних навантажень може бути: біг, плавання, біг на лижах, ходьба, їзда на велосипеді та інші. Біг займає особливе місце через свою доступність.
аэробные-упражнения-228x300

Для виконання аеробних вправ м’язам необхідний кисень, тому серце, легені, судини працюють в інтенсивному режимі. Серце за одне скорочення викидає крові в аорту на 30-40% більше, ніж у спокої. Згодом відбувається економізація функцій серця: у тренованих воно рідше скорочується і менше зношується. Дихання під час бігу поглиблюється і частішає, а це означає, що органи і системи отримують більше кисню. Поліпшується обмін речовин, покращується жировий обмін, знижується кількість ліпопротеїдів низької щільності, в яких багато холестерину і мало білка, і збільшується число ліпопротеїдів високої щільності, які містять багато білка і захищають організм від атеросклерозу.

Для гіпертоніків біг важливий тим, що він знижує артеріальний тиск, шляхом розширення судин. Біг все частіше згадують, як профілактичний засіб проти онкологічних захворювань, цукрового діабету, хвороби Альцгеймера. Біг перешкоджає розвиток артрозу, радикуліту, так як під час бігу збільшується приплив лімфи до суглобових хрящів і міжхребцевих дисків. У людей старшого та похилого віку, що займаються бігом, не відбувається розм’якшення кісткової тканини, що є причиною остеопорозу. Згодом збільшується сила м’язів, зміцнюються зв’язки і сухожилля, зростає їх еластичність. Бігом краще займатися в період з 16 до 19 годин, так як в цей період організм здатний максимально споживати кисень, має високі показники легеневої вентиляції і систолічного об’єму серця. Важливим плюсом є і те, що бігати можна практично скрізь, і на вулиці, і в залі, і навіть вдома, якщо купити бігову доріжку. Бігова доріжка для дому дозволить не залежати від примх погоди або бігати, дивлячись фільм або улюблену передачу. Але, на жаль, вона все ще не може приносити таке ж задоволення, як біг на природі.

Бігати потрібно систематично, 2-3 рази в тиждень, інакше не буде користі. Починати біг з 15-20 хвилин, поступово доводити до 30-60 хвилин. Частота пульсу у початківців не повинна перевищувати 180 мінус вік, з часом 190 мінус вік. Під час бігу в організмі збільшується рівень гормонів катехоламінів, кількість яких знижується в стані депресії, а так само виділяється гормон щастя — ендорфін, який забезпечує гарний настрій, радість та прекрасний сон.