Адаптація до дитячого садка: кому легше?

Ви доклали чимало зусиль, підшукуючи хороший дитячий садок для вашої дитини. Якщо вже вас не буде поруч з нею, то нехай у неї хоча б будуть добрі вихователі, хороша їжа і правильні іграшки. Але, виявляється, вибрати дитячий садок — зовсім не найголовніше на перших порах. Важливіше, наскільки швидко ваша дитина до дитячого садка адаптується.

shutterstock_241960126Є деякі категорії дітей, у яких легше проходить адаптація до дитячого садка і нового оточення, ніж у інших. Визначивши, які діти відносяться до цих категорій, ви можете самостійно підготувати дитину до відвідування нею дитячого садка.

По-перше, грайте «в дитячий садок» з дитиною. Готуйте її підсвідомість до майбутнього спілкування, розповідаючи казкові історії про дитячий садок, ходіть гуляти до дитячих садків, що знаходяться поблизу, розповідайте, що там дуже багато дітей і йому туди треба буде ходити. Якщо є можливість, познайомте дитину з дітьми і, бажано, майбутнім вихователем.

По-друге, намагайтеся підтримувати імунітет дитини і ростіть її фізично здоровою. Як відомо, діти в садках часто хворіють, і якщо ваша дитина буде віддавати сили на звикання до нової обстановки, швидше за все, хвороби будуть затяжними, а перебування в садку — нецікавим і непостійним.

По-третє, дайте дитині відчути себе самостійною. Діти з деякими вміннями і навичками, більш самостійні, ніж однолітки, швидше адаптуються до нових умов. Дитина повинна як мінімум вміти одягнутися і роздягнутися, самостійно поїсти і сходити в туалет.

По-четверте, наблизьте режим дня своєї дитини і раціон харчування до того, який у садку. Такі діти не сприймають садок як різку зміну, і, як наслідок, прекрасно себе почувають в садку, вчасно лягають спати і добре їдять.

Не виконавши навіть однієї з цих умов, ви значно ускладните перебування дитини в садку, і чим більше умов дотримано не буде, тим гірше для вашого малюка, тим довшим буде процес звикання.