Абетка фітотерапії — властивості лікарських трав. Частина 9

ЖИВУЧКА. Зовсім забута лікарська рослина.

440px-Centaurium_erythraea_(plant)В давнину використовували від лихоманки.

Квіти і листя використовувалися при гемороїдальних нападах та хронічному ревматизмі; поліпшували обмін речовин, гнали пісок з жовчного міхура.

ЗВІРОБІЙ. Рослина, традиційно найбільш популярний в народі. Знавці народної фітотерапії неодмінно включають звіробій до складу всіх зборів, стверджуючи при цьому, що без нього «все одно що намагатися спекти хліб без муки».

Вважається що, якщо звіробій пити 40 днів поспіль, виліковується запалення сідничного нерва; насіння, прийняте всередину, припиняє чотириденну лихоманку.

Останнім часом відзначено психоседативну дію трави звіробою при депресії і судомах.

СУНИЦЯ. Мабуть, найсмачніший засіб з усіх відомих лікарських засобів за багато тисяч років людського досвіду. Втім, у деяких викликає алергічну реакцію.

Ягодами суниці можуть вилікувати багаторічну подагру.

Плоди та листя входять до складу зборів при всіх видах кам’яної хвороби. Листя — при маткових кровотечах, гіпертонії, бронхіті, висипах; кореневища — від безсоння і геморою, склерозу і виразкової хвороби.

ЗОЛОТОТИСЯЧНИК. Рекомендують від лихоманки, подагри; при затримці місячних. У народній фітотерапії — при різних шлунково-кишкових захворюваннях, при дизентерії, захворюваннях нирок, печінки і жовчного міхура.