Абетка фітотерапії — властивості лікарських трав. Частина 31

КРІП. Заспокійливо діє на нервову систему. Одна столова ложка порізаного зеленого кропу (чайна — сухого) знімає безсоння, судоми і всякі коліки. Його також можна вживати хворим на гіпертонію та хронічну коронарну недостатність. В наших аптеках практично не вибуває з продажу насіння кропу. Пожувавши навіть трохи сухого насіння, ви відчуєте легкість у застуджених грудях, заспокоїте виснажливий кашель. Добре діє насіння кропу і на органи виділення.

information_items_12744ФІАЛКА. У народній медицині фіалка пахуча знайшла застосування при каменях і піску в нирках, від кашлю і задишки. Надає заспокійливу дію при істерії, нервовому збудженні, сильному серцебитті і безсонні.

Ще більш популярна фіалка триколірна. Пліч (XVI століття) і Камерарій (XVII ст.) рекомендували витяжку як хороший засіб проти сифілісу. У народі активно використовується в сумішах від шкірних захворювань, при золотусі, каменях у нирках, запаленні сечового міхура, від ревматизму і подагри. Рекомендується при захворюванні дихальних шляхів і атеросклерозі. Має відмінну антиалергічну та протисклеротичну дію.

ХВОЩ ПОЛЬОВИЙ. Авіценна стверджував: «Добре допомагає від кровотеч, загоює рани і виразки. Допомагає від пухлин печінки і шлунка та від водянки».

У практиці народного лікування хвощ призначається при захворюванні сечостатевих органів. Вважається необхідним компонентом у сумішах від подагри, ішіасу, ревматизму, геморою, атеросклерозу, водянки.

Настій хвоща застосовують при хворобах шкіри, гнійних і різаних ранах, для ванн при застуді у дітей. Відвар використовується в Китаї при запаленні очей, у Польщі — зовнішньо — від облисіння.