Абетка фітотерапії — властивості лікарських трав. Частина 30

ТАТАРНИК. Здавна в народній медицині користувалися соком з листя при ракових виразках (особливо на обличчі). Корінь з медом — від виразки на грудях. Компреси — при шкірних захворюваннях. 

87670-0У Болгарії відваром всієї рослини лікують злоякісні пухлини і геморой.

Застосовується також при захворюваннях дихальних шляхів, проти астми.

МУЧНИЦЯ. У народній фітотерапії одна з найпопулярніших і дієвих рослин при захворюваннях сечостатевих органів. Активний сечогінний засіб і антисептик.

ТОПОЛЯ. Здавна у народній фітотерапії знаходив застосування спиртовий настій з бруньок та листків — при сексуальному збудженні (у обох статей), особливо при сперматореї, і для врегулювання місячних. Свіжі бруньки — для приготування мазі і настоянки проти ревматизму та подагри, від ран і геморою.

Насіння тополі, якщо його пити з оцтом, допомагає проти падучої.

Тополеві бруньки підвищують діурез і тому особливо рекомендувалися при поліартриті, при збільшенні передміхурової залози, гострому і хронічному запаленні сечового міхура, мимовільному сечовипусканні і при хворобливому (в особливості під час вагітності і після операцій).

ДЕРЕВІЙ. Діоскорид вживав для загоєння ран.

Для цієї ж мети Гален розробив мазі з листя і квітів.

В народі — найпопулярніший засіб для поліпшення обміну речовин, при геморої, золотусі, захворюваннях печінки і жовчних шляхів, для врегулювання місячних.

Досить активна дія соку на загоєння ран. Майже таку ж дію надає напар квіток деревію і ромашки. Хороший цей напар і в косметичних цілях: після вмивання шкіра стає оксамитовою і набуває матового відтінку.