Абетка фітотерапії — властивості лікарських трав. Частина 27

РОМАШКА ЛІКАРСЬКА. Найбільше застосування настою — в гінекології.

27093За Плінієм вживалася у відварі від жовтухи, а протягом 40 днів для чищення слезінки. Від екземи рекомендувалася подрібнена ромашка, відварена в оливковій олії. Гален стверджував: «Ромашка по ніжності дії близька до троянди. Тільки вона гаряча, і теплота її приємна, як теплота оливкової олії».

Подібною дією володіє і ромашка пахуча.

Ромашка має протизапальну, спазмолітичну та вітрогінну дію. Вживається від лихоманки.

Народні знавці радять при грипі та застуді вдихати пари гарячого настою. Відвар, напар, настій рекомендуються для підтримки свіжості шкіри.

 
РУТА. Існують свідчення особливих властивостей рути: «Вип’єш — і хміль не візьме; з’їж сиру — і отрутк проженеш», це не раз підтверджував Мітрідат.

Цельс в числі сечогінних засобів радив «всі пахучі рослини, які ростуть на городі: селера, рута, кріп, базилік, м’ята, ісопу, аніс…»

Авіценна вживав руту від паралічу, при запаленні сідничного нерва, а також при хворобливих явищах в суглобах; радив для позбавлення від запаху часнику і цибулі.

У Німеччині проти світової пошесті брали з ранку сиру руту на хлібі з маслом.

Народна медицина вживала від запалення повік, при затримці менструації, серцевих спазмах, запамороченні; як зовнішній засіб — при виразках, фурункулезах; разом з борщівником на герпес.

Рута протипоказана вагітним. У багатьох викликає алергічні реакції. Отруйна!