Абетка фітотерапії — властивості лікарських трав. Частина 26

ПАРИЛО. Одна з найдавніших лікарських рослин. В античних державах вживалися листя в питві від карбункулів. Відвар з вином — проти паралічу. Корені з вином — від отруйних укусів, також скаженої собаки.

zolotoi_koren_radiolaМає в’яжучу, закріплюючу і жовчогінну дію. У народній фітотерапії парило рекомендується при різноманітних захворюваннях шкіри і на рани, а також як засіб, що регулює функцію печінки та жовчного міхура (гепатит, жовтяниця, камені). Настій з сухих квітів від геморою, а з коренів і листя — від лихоманки; при порушеннях місячного циклу зупиняє кровотечу. Зовнішньо — при нежиті (гарячий настій для промивання носа), при фурункульозі, дерматитах.

РОДІОЛА. Більш відома під назвою «золотий корінь», що походить від металевого відтінку на зламі кореня. Цінний лікарський засіб стародавнього Китаю, де правителі постійно споряджали за сировиною спеціальні експедиції.

«Золотий корінь» — народний засіб алтайської медицини: при знемозі, нервових розладах, недокрів’ї, шлункових захворюваннях. У порівнянні з женьшенем зустрічається значно частіше — від Піренеїв і Альп до Карпат.

Здатність рослини, схожа з дією женьшеню. Ефект проявляється через годину після прийому і триває 4 години. Багатообіцяючий ефект спостерігається при професійних порушення слуху, при гіпотонії, астенії, функціональних нервових розладах.