Абетка фітотерапії — властивості лікарських трав. Частина 24

ПИЖМО. У Стародавньому Єгипті — необхідний інгредієнт при бальзамуванні. Непоганий інсектицид.

vsem-znakomaya-ryabinaУ народі застосовується при нервових розладах, епілепсії, водянці, подагрі, нерегулярних і хворобливих менструаціях, для спринцювання при болях. Вся рослина, плоди особливо, при жіночих хворобах, ревматизмі, ломоті, іпохондрії.

Зовнішньо — напар квітів при болях в суглобах і для миття волосся від себореї.

В гомеопатії — від падучої (після прийому настає глибоке забуття). Рослина отруйна.

ГОРОБИНА. Могутній і давній помічник людини в боротьбі насамперед з авітамінозом. За вмістом вітаміну С і провітаміну А в листках і плодах, горобина — один з визнаних чемпіонів. В аптеці ви можете придбати коробочку сухих плодів, схожих на маленькі яблучка (і горобина, і яблуня належать до одного роду). Ті ж сушені плоди входять у вітамінні чаї. Найкраще поєднати в рівних кількостях плоди горобини і шипшини і запарити. Застосовують як загальнозміцнюючий, сечогінний і жовчогінний засіб. Особливо рекомендується пити такий чай навесні, коли організм найбільш ослаблений і відчутно загострюються хронічні захворювання шлунку, печінки, жовчного міхура, нирок, судин (вживання напару зменшує вміст холестерину в крові). До речі, в народі здавна вживається настоянка ягід горобини як засіб проти холециститу.

Звичайно, варто використовувати також і висушений цвіт і листя горобини. Взявши порівну того й іншого, запарити цю суміш і настояти, а потім пити з медом, особливо якщо у вас хворі нирки.