Абетка фітотерапії — властивості лікарських трав. Частина 19

КАЛЕНДУЛА. З часів Діоскорида рослина застосовується при захворюваннях печінки і жовчного міхура, селезінки і від гіпертонії; зовнішньо — при захворюваннях порожнини рота і глотки, пораненнях, виразках.

4ba68f5b999c17d75ab5a658c37bef23Авіценна радив золу з календули з оцтом при запаленні сідничного нерва; вважав, що рослина допомагає від усіх виразок і особливо від укусів.

У народній фітотерапії від безсоння використовуються календулу, приготовлену на воді або свіжому молоці; при ерозіях і виділенні з матки — для спринцювань; при гнійних запаленнях, фурункулезах, стоматитах.

Спиртові настої і витяжки — при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки; при неоперабельних формах раку.

КУЛЬБАБА. Здавна вважалася хорошим засобом від безсоння,про що свідчить наукова назва тараксакум -заспокійливий. Аж до середньовіччя наполегливо тривали спроби виділити з неї так званий еліксир здоров’я.

У середні століття кульбаба використовувалася від очної хвороби, іменованої taraxis.

Авіценна вживав від водянки, а молочним соком рослини зводив більмо.

Напар і відвар всередину — при висипах, прищах, фурункульозі; спиртовий настій кореня — при контагіозних захворюваннях. Кульбаба використовується при жовтяниці і діабеті; сприяє пониженню кров’яного тиску, але настій квітів підвищує тиск) .

В суміші з лопухом використовується від екземи.

Відвар листя — вітамінний засіб при недокрів’ї, порушеному обміні речовин, занепаді сил. Відвар сухої трави і кореня — проти усіляких хвороб шлунка, при важких і болісних пологах.

Свіжою товченою рослиною з кислим молоком обкладають припухлості на місці укусу гадюки. І взагалі відзначено, що сік кульбаби протистоїть отруті.