Абетка фітотерапії — властивості лікарських трав. Частина 10

КАЛИНА. Калинові ягоди — хороші ліки при багатьох захворюваннях: кашлі, ангіні, гіпертонії, істерії, запальних процесах шлунка і кишечника. В ягодах містяться дубильні речовини, мурашина, ізовалеріанова і оцтова кислоти. Лікувальними властивостями володіє також кора калини. Відвар кори застосовують як внутрішньо, так і для промивання болючих ран. Використовують і цвіт калини.

6368_0КАПУСТА. Протягом шести століть служила ліками у римлян, що підтверджує Катон.

Діоскорид зазначав: «Вичавлений сік з капусти допомагає від укусів гадюки і помічний при укусі скаженої собаки; вживання в їжу капусти корисне при слабкості зору; листя куштувати сирі при хворій селезінці».

Капуста сприяє загоєнню ран і перешкоджає поширенню злоякісних виразок; відвар капусти — від паркінсонізму, позбавляє від свербіння; зола капустяного стрижня (і кореня) дробить камені в нирках.

У народі капуста здавна застосовувалася проти злоякісних виразок і пухлин, а також при застарілих ранах.

Хороший засіб при опіках, сильному жарі. Сік капусти (свіжої) вживають при виразковій хворобі шлунка, але ефективність залежить від тих же індивідуальних показників.

КОТЯЧА ЛАПКА. Майже зовсім забутий цілющий засіб, ранозагоювальний, кровоспинний і жовчогінний. Застосовувавсяпри кровохарканні, кишкових, гемороїдальних і маткових кровотечах; при коклюші, грижі, кривавому проносі.