На двадцять сьомому тижні малюк вже практично готовий з’явитися на світ. Зовнішній вигляд його не відрізняється від народженої у строки дитини, тільки трохи менший. Але імунна система, легені і печінка дитини ще не повністю розвинені, тому шанси на виживання мають 85%. Хоча легеневі альвеоли майже повністю розвинені, але поверхнево-активних речовин, які дозволяють альвеолам правильно функціонувати, не вистачає.

Отже, дитина не може дихати самостійно. Тому недоношені діти (діти, народжені раніше терміну) знаходяться у відділенні інтенсивної терапії під апаратом штучної вентиляції легенів.

У малюка на двадцять сьомому тижні продовжує розвиватися слух. Дитина вже може дізнаватися голос мами і голос тата. Звуки, які до неї доходять тьмяні, тому що в вухах досі перебуває слиз, товсте воскове покриття, яке захищає шкіру від висихання.

 

У малюка досі продовжує розвиватися жирова тканина, необхідна для виробництва підшкірної клітковини. Також малюк набирає вагу. Найцікавіше — плід зараз має більше смакових рецепторів, ніж після народження. Тому малюк помічає навіть незначні зміни в амніотичній рідині, а іноді навіть може відреагувати поштовхами на дуже виразний смак, наприклад, дуже гострий або дуже солоний. Дитина має близько 36 см в довжину і важить 700-800 г.

У період вагітності дуже важливо не тільки кинути палити, але і уникати приміщень з сигаретним димом, тому що нікотин може серйозно нашкодити дитині. Тютюновий дим руйнує кровоносні судини в плаценті і перешкоджає доступу кисню і поживних речовин до дитини. Крім того, діти, які народилися від матерів, які курили під час вагітності, набагато сильніше кричать після народження. Вони більш примхливі і неспокійні, частіше хворіють і мають ослаблену імунну систему.

У вагітних жінок, які курять і регулярно стають пасивними курцями, частіше спостерігаються кровотечі і викидні на початку вагітності. Діти, матері яких вдихали нікотин під час вагітності, мають у два рази більше шумів в дихальних шляхах і це проявляється відразу ж після пологів. Крім цього, більш часто малюки раптово помирають.

В організмі жінки постійно збільшується об’єм плазми і еритроцитів. При цьому зменшення гематокриту і гемоглобіну, підвищує рівень білих кров’яних клітин. Розмір серця матері злегка збільшений. У кровоносних судинах, особливо дрібних артерій, що випливають із судин матки, повинні відбуватися процеси зменшення опору крові, щоб необхідна кількість крові досягла плаценти. Зростаюча матка і пов’язані з цим навантаження на організм, помітно впливають на центр ваги тіла. Це призводить до дисбалансу організму. Особливо це помітно при підйомі по сходах або при ходьбі по слизькій поверхні. В доповнення до деяких хворобливих відчуттів і слабкості може з’явитися якась незграбність рухів — легше спіткнутися або випустити з рук. Це нормальне явище під час вагітності. Пов’язано це з послабленням зв’язок, припухлістю суглобів і великий набряком. Пальці стають набагато менш спритними. Тому потрібно уникати слизьких поверхонь, адже розлади рівноваги можуть призвести до болючих травм. Те ж саме відноситься до ванни. Зазвичай у ванній кімнаті дуже велика вологість і тому можна посковзнутися, тому варто убезпечити себе і постелити щось безпечне на підлогу або попросити когось із родичів допомогти.