7 ознак того, що у вашому раціоні недостатньо білка

Ваше тіло може сигналізувати про нестачу білка різними способами. Погляньте на наш список. Всі ці ознаки вказують на те, що у вашому раціоні повинно з’явитися більше яєць, пісного м’яса, риби, горіхів, молочних продуктів та овочів.

14681_maxПостійна слабкість і голод

Веганська дієта може бути хороша по ряду причин, проте часто вона залишає своїх послідовників незадоволеними і позбавленими енергії протягом дня. Коли ви працюєте повний день і виконуєте безліч доручень, легко піддатися спокусі вживати вуглеводи, що забезпечують миттєве поповнення сил. Однак солодощі та булочки стрімко перетравлюються, і вже через годину ви відчуваєте занепад сил і новий напад голоду. Фитнес белок розщеплюється довго, тому забезпечує тривалий захист від переїдання.

Ваші м’язи втратили тонус

Люди, які мріють позбавитися від зайвої ваги, є завсідниками тренажерних залів і бігових доріжок в парку. Однак при нестачі білкової їжі, ваші м’язи, незважаючи на регулярні заняття, виглядають слабкими і втратили тонус. Клітинам організму необхідна достатня кількість амінокислот, тому у вашого організму немає вибору, окрім як брати необхідні хімічні сполуки з м’язових волокон. Перед вами простий тест: погляньте на свої ключиці. Якщо вони чітко випирають — прийшов час налягати на м’ясо, рибу, молоко і протеїнові коктейлі.

Ви не можете схуднути

Наукові дослідження показують, що білкова дієта на 30 відсотків ефективніша для схуднення і поліпшення обмінних процесів в організмі. Люди, які їдять пісне м’ясо, сир і яйця, в середньому щодня споживають на 450 калорій менше ніж ті, хто робить ставку на вуглеводи. За тримісячний період ці показники трансформуються у втрату 5 кілограмів зайвої ваги.

Ваше волосся випадає

Лікарі-нутріціоністи часто цікавляться у своїх клієнтів про щоденну втрату волосся. Ваші густі локони складаються переважно з білка, тому нестача білкової їжі негайно відбивається на вашій зачісці. Якщо організм позбавлений протеїнів, він буде робити все можливе, щоб зберігати запаси цієї живильної групи. Найпростіше — це примусове переведення волосяних цибулин з фази росту у фазу спокою. Це означає, що на вашому гребінці, на подушці і на одязі тепер значно більше волосся, ніж раніше.

Ви постійно хворі

Якщо ви хочете уникнути зустрічі з сезонною застудою, прийому вітамінів, гарного сну і дотримання гігієни може бути недостатньо. Збалансоване харчування також входить в список необхідних для підвищення імунітету умов. Імунна система також залежить від правильного палива. Наукові дослідження показали, що нестача білків призводить до значної втрати клітин, іменованих Т-кілерами. Саме вони призначені для протистояння бактеріям і вірусам.

Нижні кінцівки набрякають

Якщо ви економите на білку — це може вилитися в набряки в області кісточок. Протеїни допомагають утримувати сіль і воду в кровоносних судинах. Без достатньої кількості білка ці рідини просочуються в навколишні тканини і спускаються вниз.

Ваша шкіра стає плямистою і роздратованою

Дефіцит білка іноді провокує дерматит або роздратування шкіри. Особливо страждають задня поверхня стегна і сідниці. Протеїни необхідні для створення захисного бар’єру, а їх відсутність робить шкіру набагато більш вразливою до алергенів та інших подразників.