6 ефективних підказок для бажаючих схуднути

1. Дотримуйтесь режиму харчування

dieta-eleny-malyshevoj-dlja-pohudenija-otzyvy_1Необхідну для організму кількість прийомів їжі вчені визначили на підставі точних розрахунків з урахуванням добової потреби печінки в глюкозі. Дієтологи рекомендують приймати їжу не менше чотирьох разів на добу, а краще — 6-7 разів. Доведено, що порушення режиму харчування може сприяти формуванню і збільшення надлишкової ваги: скорочення кількості прийомів їжі організм сприймає як сигнал до переходу на економний режим роботи (з скороченням швидкості обміну речовин) і до утворення запасів.

2. Завжди стежте за тим, що і скільки ви їсте

Заведіть харчовий щоденник! Записуйте в нього абсолютно все, що їсте протягом дня, навіть якщо це всього одне печиво або жменька чіпсів. Така «бухгалтерія» дозволить проаналізувати, скільки, що, коли і як часто ви їсте. Щоденник покаже, яких продуктів в раціоні занадто багато, а які відсутні. Це дасть можливість відкоригувати харчування в залежності від поставленої мети (скинути або набрати вагу, поліпшити самопочуття або знизити ризик загострень хронічних захворювань).

3. Не дозволяйте собі зголодніти, але і не переїдайте

Відчуття голоду виникає при зниженні рівня цукру в крові, що може «переключити» організм на режим економії. Дотримуйтесь почуття міри: уникайте як недоїдання, так і переїдання, не дозволяючи організму переходити безпечну межу енергетичного балансу.

4. Виключіть з харчування солодощі і обмежте жирне

Солодощі і жирна їжа не можуть бути основним харчуванням.

5. З 15.00 до 21.00 не зловживайте солодощами

Так вже влаштований організм людини, що після обіду вміст у крові інсуліну, як правило, підвищений. А це означає, що найменший перебір солодкого ввечері перетворюється в жирові запаси.

6. Спробуйте зменшити звичний обсяг їжі спочатку на одну третину, а потім і наполовину

Багато людей щиро вважають, що їдять зовсім мало. Однак при підрахунку калорій найчастіше виявляється, що з’їдено досить багато. Обмежити обсяг їжі можна з допомогою простого прийому: покладіть в тарілку звичну порцію і відразу ж приберіть третину. Результат стане помітним вже через місяць.

Будьте здорові і красиві!