5 правил облаштування кімнати школяра

Похід у школу означає серйозні зміни в житті дитини і всієї сім’ї. Щоб полегшити адаптацію, важливо грамотно оновити кімнату школяра — простір має стати максимально зручним для серйозних занять. Зробити це не так вже й складно, достатньо слідувати базовим правилам.

599ece9c0e491 (1)Правило № 1: Залучення

Дуже важливо, щоб приміщення було організовано:

 

  • зручно;
  • грамотно;
  • згідно з рекомендаціями медиків, психологів і педагогів.

Перш за все, воно повинно бути комфортним для юного власника, тому бажано залучити його до прийняття хоча б частини рішень. Так він зможе забезпечити собі максимальну зручність і відчути себе дорослою і відповідальною людиною, що не менш важливо!

Правило № 2: Справі — час!

Відтепер найважливішим місцем в кімнаті стане робоча зона, в якій дитина буде займатися уроками і проводити час за хобі. Звичайно, необхідно придбати письмовий стіл і стілець, підібравши їх за віком і ростом. Підійти до цього потрібно серйозно, з урахуванням захоплень дитини, а також її особливостей — фізичних і психологічних.

Краще розмістити письмовий стіл недалеко від вікна, щоб на нього попадало більше сонячного світла. Бажано, щоб зі свого місця малюк не бачив ігрову зону і диван з кріслами, інакше він може часто відволікатися. Також необхідно передбачити системи зручного зберігання всього, що дитині буде потрібно в навчанні і додаткових заняттях: для цього можна придбати комод, полиці або шафу.

Правило № 3: Міняємо декорації

Більше ніяких кумедних мультяшних шпалер! Оформлення кімнати повинно стати більш суворим і серйозним. Хоча, звичайно, тут треба знати міру, адже до занадто радикальних змін малюк може виявитися неготовий.

Дитині має бути, перш за все, комфортно і затишно в її кімнаті. По можливості краще віддати перевагу спокійному, неяскравому декору. На думку психологів, на робочий лад найкраще налаштовують відтінки коричневого, оранжевого та зеленого. Необов’язково оформляти в цій гамі весь простір, можна обмежитися і просто відповідними акцентами.

Правило № 4: Мінімум техніки

Техніка, особливо розважальна, буде відволікати школяра. Тому краще прибрати з його кімнати:

 

  • телевізор;
  • ігрові приставки;
  • аудіосистеми і т. п.

Комп’ютер можна розмістити в стороні від робочого столу, а також регламентувати час роботи за ним.

Правило № 5: Корисні аксесуари

При облаштуванні кімнати школяра важливі не тільки меблі, або й корисні аксесуари:

 

  • настінний годинник;
  • географічні карти;
  • алфавіти різних мов;
  • таблиця множення і т. д.

Наочні і красиві настінні плакати можуть істотно допомогти дитині в навчанні.