5 ознак деструктивних відносин

Деструктивними можна назвати відносини, які не приносять хоча б одному з партнерів щастя і духовного збагачення. Якщо вчасно їх не закінчити, можна заробити цілий букет психологічних проблем. Психологи виділяють 5 основних ознак таких відносин. Що ж це за ознаки?

e316b5bffadf5832054f8e63e7aaa12eПаразитування. Якщо, наприклад, один партнер день у день безперервно порається по дому, а другий при цьому завжди абсолютно спокійно за цим спостерігає, то варто задуматися.
Висміювання. Людині, яка постійно дозволяє собі відпускати жорсткі жарти з приводу зовнішності, характеру, життєвих переконань партнера, не варто вигадувати виправдань. Рано чи пізно життя в постійному психологічному стресі призведе до депресії.
Маніпулювання. Зазвичай до цього призводить страх одного з партнерів залишитися одному. Другий, помітивши це, починає диктувати свої умови.
Неможливість обговорювати проблеми. Якщо один з партнерів постійно йде від розмов про проблеми, це означає, що його все влаштовує і він знаходиться в зоні комфорту. Миритися з цим ні в якому разі не можна, так як з часом це призведе до розпачу і відчуття повної самотності.
Наростаюча ненависть до себе. Коли одна людина недооцінює іншу, «жертва» починає думати, що її партнер правий, а сама вона нічого з себе не представляє.