5 нюансів при виборі дитячого велосипеда

Щоб покотушки справді пішли на користь, важливо правильно вибрати особистий транспортний засіб.

Їзда на велосипеді — це не тільки приємне проведення часу, але також відмінний спосіб зміцнити здоров’я дитини, прискорити її фізичний розвиток, здатність тримати рівновагу і концентрувати увагу. Завдяки захопленню велосипедом дитина може знайти нових друзів та набути авторитету в компанії однолітків.

Щоб покотушки пішли на користь, важливо правильно вибрати особистий транспортний засіб, особливо якщо це велосипед дитячий 3 колісний. У цій статті ми розповімо про 5 нюансів при виборі дитячого велосипеда.

Вибір дитячого велосипеда: що потрібно знати

1. Зріст дитини. Спираючись на нього, розраховують необхідний діаметр коліс. Дитячі велосипеди випускають із колесами діаметром 12, 14, 16, 18 дюйма. Обчислити необхідний можна за простою формулою: зростання/2,5/2,54. Наприклад, для дитини зростанням 110 см підійде велосипед із 18-дюймовими колесами (110/2,5/2,54=17,3). Зорієнтуватися можна за таблицею.

Зріст, см  Приблизний вік, років Діаметр коліс, дюйм
85-105 2-4 12
95-115 3-5 16
100-120 4-6 18
110-130 6-8 20
130-150  8-10 24

2. Конструкція. Дітям 2-3 років підходять триколісні велосипеди. Також можна звернути увагу на дитячі біговели, на яких не передбачено педалі, але на них малюкам їздити легше. Приблизно з 5 років можна розглядати двоколісні велосипеди, але бажано, щоб вони укомплектовувалися знімними бічними коліщатками.

3. Довжина рами. Занадто довга рама призведе до неправильного розподілу навантаження та постійної напруги в руках. В ідеалі вона має відповідати довжині руки від ліктя до кінчиків пальців.

4. Захист. На дитячому велосипеді повинні бути передбачені захисні конструкції, які запобігають попаданню одягу в механізм. Крім того, краще відразу придбати шолом, наколінники та налокітники.

5. Вага. Велосипед для дитини не повинен бути надто важким. Вага транспорту вплине на швидкість розгону та можливість легко їм маневрувати у дорозі.

Наслідки неправильного підбору

З розрахунку розміру коліс, конструюють весь велосипед. Від нього залежить довжина та висота рами, розмір керма та сідла. Якщо вибрати розміри коліс неправильно, це погано вплине на комфорт дитини під час їзди.

  • При великих колесах ― велосипед буде надто важким, наїзнику доведеться тягнутися до керма та педалів.
  • При маленьких колесах незручно крутити педалі, ноги неможливо повністю розігнути, неправильно розподіляється вага на сидіння, через що виникає дискомфорт.

Велосипед не можна брати «на виріст». Незручності під час велопрогулянок відволікають маленького велосипеда, а значить, його безпека стає під загрозу.