15 корисних порад для схуднення на ПХ

Правильне харчування (ПХ) — спосіб життя, який допомагає позбавитися від зайвої ваги, поправити здоров’я і отримати підтягнуте тіло. Щоб вам було легше перейти на нього, ми разом з експертами з харчування зібрали найефективніші і корисні поради.

603032_c3dadd2f_e13_depositphotos_153478194_m_201515 корисних порад для схуднення на ПХ:

1. Правильне харчування — це про прості страви. Запечене м’ясо або риба, тушковані овочі, сир з додаванням фруктів — це страви, приготування яких займає лічені хвилини. Якщо ж цей процес складається з цілого переліку кроків та інгредієнтів, то отримані ласощі точно не будуть дієтичними.

2. Планування меню на тиждень — відмінний спосіб контролю апетиту. Якщо ви будете заздалегідь знати, що вас чекає на обід і вечерю, то в психологічному плані буде набагато легше контролювати свій апетит і продовжувати дотримуватися принципів ПХ.

Також можна трохи схитрувати — якщо ви любите солодке, то використовуйте в якості перекусів фруктові батончики . Організм буде знати, що в певний час отримає ласощі, тому в час, що залишився бажання з’їсти солодке буде дуже слабким.

3. Відсутність вдома заборонених продуктів — відмінний і найефективніший спосіб побороти тягу до них.

4. Якщо ви з’їли заборонений продукт, це не означає, що потрібно кидати ПХ. Подібний міні-зрив — це не страшно. Потрібно пробачити себе за цю слабкість і продовжити харчуватися в правильному режимі.

5. Поступовий перехід всіх членів сім’ї на ПХ — запорука того, що це стане способом життя. Коли вдома не буде заборонених продуктів, і всі будуть харчуватися приблизно однаковими стравами, то не буде спокуси з’їсти що-небудь «не те». Для початку можна спробувати поступово вводити в раціон дієтичні продукти — більше круп, овочів і фруктів.

6. Не відволікайтеся під час прийому їжі, відчуйте її смак і ретельно пережовуйте. У цьому випадку мозок вчасно отримає сигнал про насичення і не буде ризику переїдання.

7. З переходом на інший раціон поступово змінюються смакові рецептори. Тому перший час якісь дієтичні страви можуть здаватися прісними. В такому випадку до них можна додавати натуральні приправи і спеції.

8. Уважне вивчення складу — основний спосіб убезпечити себе від шкідливих продуктів. Маркетологи часто розміщують на етикетках яскраві написи «фітнес», «біо» тощо, навіть якщо в складі є багато цукру, сиропи, патока та інші інгредієнти, які перетворюються на зайві кілограми.

9. Купуйте молочні продукти без будь-яких добавок. Краще самостійно додати в них улюблені фрукти для смаку. Також важливо пити жирне молоко, тому що речовини, які містяться в ньому, сприяють засвоєнню важливих вітамінів.

10. Горіхи і насіння соняшнику — дозволені і корисні продукти, але в обмеженій кількості. У них містяться корисні рослинні жири.

11. Сухофрукти — хороша заміна солодощів. Але їх краще з’їдати в першій половині дня.

12. Щоб не зірватися, з’їдайте зелене яблуко кожен раз, коли виникне потреба в солодкому/солоному/жирному.

13. На час схуднення забудьте про соління і консервацію. Ці продукти затримують воду в організмі, що стає причиною появи набряків.

14. Якщо ввечері різко захотілося їсти — їжте кисломолочний сир або випийте кефір. Тоді вранці відчуття голоду буде набагато меншим, як і ризик з’їсти зайве.

15. Помірність і терпіння — ваші головні союзники. Потрібно зрозуміти, що за один день харчова поведінка і звички не зміняться. Для цього потрібен якийсь час, який потрібно з терпінням і розумінням пережити, щоб домогтися заповітної мети.