13-ий тиждень вагітності: найспокійніший час

Варто зазначити, що 13-ий тиждень вагітності – неоднозначний період. З одного боку, до цього моменту зроблено скринінг, пройшли страхи, пройдена постановка на облік. З іншого боку, потрібно приділити увагу профілактиці запорів, набряків та інших неприємних явищ. У даній статті ми більш детально розповімо про те, що відбувається на цьому терміні вагітності, як почуває себе дитина на цьому терміні та як найкраще поводитися вагітній жінці в цей час.

13-nedelya-beremennosti-768x461На 13-му тижні гормональний фон вагітної жінки нормалізовується. Проходить нудота, поліпшується апетит, позиви до сечовипускання стають більш рідкісними, зникають погані емоції і різкі перепади настрою. У той же час збільшується в розмірах матка. Вона починає зміщувати інші органи. На перших порах подібні зміни можуть викликати задишку, печію і ряд інших неприємних симптомів з боку травної і дихальної систем.

Вагітній жінці потрібно чергувати часті короткі прогулянки з тривалим відпочинком, щоб швидше адаптуватися до нових умов і не відчувати постійну втому і важкість у ногах. Дитина до цього терміну має розмір нектарину (вага близько 20 грамів і зріст не більше 8 см), але росте по годинах, адже швидкими темпами розвиваються всі системи організму: виділяється перший інсулін, розвиваються кістки, м’язи, зв’язки, проступають риси зовнішності.

Як бути з апетитом? Як правило, вже проходить токсикоз і, відповідно, зростає апетит. Однак, треба його зменшити, і з перших днів почати контролювати своє харчування. Принцип «їсти за двох» створює лише додаткові проблеми мамі і малюкові. Необхідно скоротити кількість солодкого і мучного, в першу чергу, щоб не провокувати проблеми з інсуліном. Раціон повинен складатися переважно з овочів, злаків, фруктів, сиру, хліба грубого помелу або з висівками.