11 дивовижних фактів про вагітність

Здавалося б, вагітність це звичне явище і нічого надприродного в цьому процесі немає. Але багато хто і не замислюються про те, що твориться з вагітною жінкою під час вагітності. Одинадцять несподіваних фактів здивують багатьох. Матінка природа дійсно мудра!

interesnie-fakti-pro-beremennost-30r5e5qc1ycc3we7t9i6tm1. Розмір серця вагітної жінки збільшується. Здавалося б фантастика, але це дійсно так. Причиною може бути не тільки любов до своєї дитини. Серце в цей період працює дуже посилено, переганяє по організму більше крові, ніж зазвичай. Тому що працює вже за двох: за матір і дитину.

2. Збільшуються ноги. Крім одягу вагітним мамам доведеться носити і взуття іншого розміру. Зайва рідина в організмі впливає на розмір ніг, вони можуть збільшитися на один розмір.

3. У 50 разів збільшується розмір матки. Просто неймовірно вражаючий уяву факт! Так, до вагітності матка жінки має розмір персика. Під час вагітності матка росте і до дев’ятого місяця стає розміром у великий кавун.

4. Кумедний факт про те, що організм вагітної жінки починає виділяти молоко, якщо жінка почує плач немовляти. Таке починається на другому або третьому триместрі вагітності.

5. Гормони в організмі вагітної жінки наділяють її ще одним надчуттям — загостреним нюхом. Загострення нюху також є однією з перших ознак вагітності.

6. Ще одним з чудес, яке відбуваються в організмі вагітної жінки — поява нового органу, плаценти. Відомо, що функцією плаценти є передача дитині поживних речовин від матері. Також плацента росте разом з малюком. Але мало хто здогадується, що це окремий орган і організм жінки виробляє його сам! Це те ж саме, якщо з’явиться додаткова печінку або нирка.

7. Разом з ногами і серцем збільшуються тазові кістки. По ходу росту дитини в утробі матері, кістки тазу поступово розширюються до 9 міліметрів. Після народження дитини вони не стануть такого ж розміру, як раніше.

8. Навіть відбуваються зміни у зовнішності жінки. Не дарма кажуть, що найкрасивіші жінки — це вагітні жінки. Під час пологів жіночий гормон естроген виділяється у великій кількості. Це і впливає на зовнішність жінки: волосся стає об’ємнішим, нігті міцнішими, а шкіра більш ніжною і красивою.

9. Жіноче тіло стає гнучкішим через релаксину. Це ще один жіночий гормон, який надає кісткам і суглобам жінки більше гнучкості, щоб жінкам можна було легше рухатися і здійснювати будь-які дії.

10. Жінки можуть відчувати печію в період вагітності, але в цьому нічого страшного немає. На думку фахівців, печія — це ознака вироблення великої кількості гормонів, в результаті чого малюк може з’явитися на світ із шевелюрою на голові.

11. Завагітніти можна і, приймаючи протизаплідні таблетки. Так, цеправда. Самі по собі протизаплідні таблетки являються надійним засобом контрацепції і захищають від небажаної вагітності на 99%. Однак іноді жінки порушують схему прийому і вагітніють.